FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 1:6
11.05.2024

Liberecké fotbalistky dohrávaly zápas v deseti a Slavii podlehly 1:6

Liberec - Ve čtvrtém kole nadstavby ligy žen se fotbalistky Slovanu představily na domácí půdě proti Slavii. S favorizovaným soupeřem šly ještě v první půli do desíti po vyloučení Goretkiové a nakonec prohrály 1:6. Jedinou branku Liberce vstřelila z penalty Šárka Brázdová.
N4, sobota 11.5.2024, 14:00, Hrádek nad Nisou
1:6
(0:2)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha

Pižlová (C) - Kantarská, Tenkrátová (46. Brázdová), Švíbková, Huvarová, Růžičková (71. Rollová), Šubrtová, Goretkiová, Mastníková, Buryánová (46. Chládková), Dinh Thanhová (71. Csizmaziová)

SK Slavia Praha:

Fuchsová - Keene, Košíková, Veselá (56. Mclaughlin), Křivská (72. Bartovičová), Šurnovská (72. Nekesa), Stackpole (72. Szewieczková), Divišová (C), Svitková (56. Kroupová), Xiao, Černá

Branky: 66. Brázdová (pen.) - 32. Košíková, 46. Černá F., 49. Svitková, 51, Stackpole, 80. Szewieczková, 87. Keene

Žluté karty: 20. Goretkiová, 41. Mastníková - 38. Černá F., 43. Šurnovská, 57. Kroupová, 65. Fuchsová, 78. Mclaughlin, 88. Xiao

Červené karty: 39. Goretkiová

Rozhodčí: K. Hrušková – A. Plátková, M. Bartoníčková

Diváci: 258

Liberecké fotbalistky chtěly navázat ve čtvrtém kole nadstavby na poslední vzájemný zápas se Slavií a favoritky z Prahy potrápit. Ovšem tyto ambice se rozplynuly již po prvním poločasu. V něm totiž naše hráčky inkasovaly ve 32. minutě z kopačky Kristíny Košíkové. O sedm minut později následovala druhá žlutá karta pro Goretkiovou a Slovaňačky musely dohrávat zbytek utkání pouze v deseti. Slavia dokázala přesilovku využít ještě do konce poločasu, v nastavení se prosadila Franny Černá.

V druhé půli přišlo na liberecké straně hned dvojí střídání, ale kýžený efekt nepřineslo. Ve 49. minutě zvyšovala na 3:0 Kateřina Svitková a o dvě minuty později slavila i Haleigh Kae Stackpole. V ostrém utkání, ve kterém bylo k vidění kromě červené i několik žlutých karet, se nakonec podařilo prosadit i Slovanu. V 65. minutě faulovala Fuchsová. Šárka Brázdová dostala možnost korigovat skóre z pokutového kopu a šancí nepohrdla.

Když už se zdálo, že by výsledek 1:4 mohl být konečný, Slavia předvedla další silnou desetiminutovku a přidala ještě dvě trefy. Na střeleckou listinu se zapsala Tereza Szewieczková a Alika Keene. Liberecké fotbalistky tak musely skousnout vysokou domácí porážku 1:6.

Do konce mistrovské nadstavby soutěže ligy žen zbývají pouze dvě kola. V tom předposledním se fotbalistky Slovanu představí 19. května venku proti Slovácku, na které ztrácejí ze čtvrté pozici čtyři body (soupeř má ještě zápas k dobru).

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Utkání nám ukázalo, že pokud nebudeme v plné síle a koncentrovaní směrem ke hře, kterou chceme hrát, nelze s takovým soupeřem uspět ani bodovat. Šli jsme do zápasu s trochu jiným rozestavením než bývá obvyklé. Chvíli nám trvalo to celé navnímat, což bylo pochopitelné. Co mě mrzí nejvíce je nedohrávání situací v brankovém prostoru, kde nejsme schopni míč odklidit z vápna do bezpečí a jen přihlížíme opakovanému zakončení soupeře. Z čehož právě pramenil mimo jiné první inkasovaný gól. Naší nedisciplinovaností jsme dostali soupeře na koně, šli jsme do deseti a v závěru poločasu inkasovali podruhé. Poté jsme bohužel nezachytili začátek druhé půle a bylo jasné, že se zápasem už moc nic neuděláme. Touha zaznamenat čestný úspěch a vstřelit gól nás hnala dopředu. Prosadit se proti Slavii se nepodaří každému, proto jsem rád, že jsme opět skórovali. V závěru zápasu jsme dali prostor našim mladým hráčkám a věřím, že právě takový zápas si budou pamatovat a bude pro ně tou správnou motivací, aby se v budoucnu v prvním týmu prosadily a hrály za něj pravidelně.“