FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 1:2
12.05.2024

Slovan nedokázal prolomit špatnou bilanci s Teplicemi a po prohře 1:2 v sezoně končí

Martin Soukup
Liberec - V odvetě s Teplicemi nepředvedl Slovan dobrý výkon a po porážce 1:2 (celkově 1:4) v letošní sezoně končí. Po gólech Trubače a Mičeviće stačil za Liberec snížit pouze Marios Pourzitidis. Pro Luboše Kozla to byl poslední zápas na lavičce Slovanu Liberec.
S2, neděle 12.5.2024, 15:00, Stadion U Nisy
1:2
(0:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Bačkovský - Mikula (C) (73. Tetour), Chaluš, Pourzitidis - Fukala (55. Horský), Žambůrek, Prebsl, Ghali (55. Preisler) - Višinský (86. Kok), Letenay (55. Rabušic), Tupta

Náhradníci: Vliegen, Hasalík - Lehoczki, Preisler, Varfolomejev, Tetour, Lexa, Kok, Horský, Hudák, Rabušic

FK Teplice: Ludha - Chaloupek, Knapík, Mičević - Švanda, Mareček (C) (90. Bednár), Kričfaluši, Labík (74. Beránek) - Trubač (65. Havelka) - Fila, Čerepkai (74. Tsykalo)

Náhradníci: Grigar, Němeček - Bílek, Havelka, Tsykalo, Jukl, Bednár, Radosta, Beránek, Vachoušek

Branky: 82. Pourzitidis – 49. Trubač, 58. Mičević (Fila)

Žluté karty: 12. Višinský (LIB), 33. Prebsl (LIB), 78. Tetour (LIB) – 6. Fila (TEP), 28. Mičević (TEP), 55. Chaloupek (TEP)

Rozhodčí: Zaoral - Caletka, Hurych; VAR: Kocourek, AVAR: Ratajová

Diváci: 3266

Začátek utkání byl velmi opatrný. Stadionem se nesly chorály obou fanouškovských táborů, ale před oběma brankami se toho moc nedělo. Až po čtvrthodině hry přišla první větší šance, kdy se k odraženému míči dostal Čerepkai. Jeho střela skončila v náručí brankáře Bačkovského. Na druhé straně se dostal k šanci také Fukala. Jeho hlavička na zadní tyči byla zblokovaná. O chvíli později po rohovém kopu mohl Ludhu prostřelit Prebsl. Tomu se ovšem balon zapletl pod nahama.

Ve 22. minutě vyslal prudkou ránu z dálky Tupta. Nepříjemný balon musel krotit Ludha, ke kterému ještě spěchal Mikula k případnému doražení míče. Následně poslal z levé strany centr Ghali, který ještě Pourzitidis prodlužoval na Teplickou branku. Jeho pokus skončil na břevně. Ve 38. minutě se z levé strany prokličkoval až k zakončení Višinský. Přízemní střela skončila těsně vedle levé tyče. O pár minut později se ke střele dostal také Žambůrek, jenž svou ránou z dálky pouze přestřelil branku hostů. V prvním poločase se už nic nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Na začátku druhého poločasu se po rohovém kopu dostal míč k Danielu Trubačovi, který z halfvoleje prostřelil Bačkovského - 0:1. Celý gólový moment ještě kontroloval VAR, když bylo podezření na hru rukou jednoho z hráčů. Vše ale bylo podle pravidel a branka tak platila. V 58. minutě se po rohovém kopu strhla mela v libereckém vápně, kde následně dorazil míč do branky Nemanja Mičević. O pět minut později prolétl teplickým vápnem nebezpečný balon od Preislera. Nikdo z modrobílých ale na míč nedosáhl. Slovan si vytvořil další šance, ovšem ne natolik nebezpečné, aby se mohlo liberecké publikum radovat.

V 77. minutě se ke střele dostal Havelka, jeho pokus ale skončil tři metry vedle branky. O chvíli později, po obléhání teplického vápna, se míč dostal před branku, kde ho doklepl nikým nebráněný Marios Pourzitidis. Slovan se dostal do dalších velkých šancí, kdy nejprve hlavičkoval Kok, a poté střílel z hranice vápna Tupta. Oběma hráčům byl ale balon zblokován. V nastaveném čase se ještě postavil ke standardní situaci Tupta, ten ale ze 30 metrů přestřelil teplickou branku. Více k vidění už nebylo, a tak Slovan prohrál na domácí půdě s Teplicemi 1:2.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Jsme zklamaní, protože jsme to chtěli ještě zdramatizovat. Potřebovali jsme dát gól. Minule jsme udělali velkou chybu v závěru, kdy jsme si nechali dát ten druhý. Ta situace byla pro nás těžší. Myslím si, že jsme dnes hráli celkem slušně, na hřišti jsme byli lepší, bohužel jsme tu první branku nedali. Teplice dobře bránily, soustředily se na to. My jsme se tam nedostávali lehce, přesto jsme si tam nějakou nebezpečnou situaci vytvořili. Bohužel tomu chyběl gól. Na začátku druhého poločasu byl zbytečný roh a z toho jsme dostali hned gól. Bylo tam špatné odehrání míče a nedůraz. Chtěli jsme vystřídat, ale hned poté jsme dostali druhý gól. To dnes rozhodlo.

Zdenko Frťala (FK Teplice): V první půli jsme chtěli více získávat míče ve střední zóně a chodit do otevřenější obrany soupeře. Měli jsme s tím ale částečně problémy, každopádně kromě střel ze střední vzdálenosti domácí nepustili do větší šance. O poločasu jsme si řekli, že musíme být kvalitnější, co se týče konstruktivní rozehrávky, protože jsme ztráceli jednoduché míče.