FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 5:0
04.05.2024

Ženám se v zápase proti Spartě nedařilo a vracejí se bez bodů

Šimon Knopp
Liberec/Praha - Liberecké hráčky se ve 3. kole nadstavby představily v Praze proti silné Spartě. V zápase bohužel tahaly za kratší konec a nakonec inkasovaly pět branek. Na defenzivu Sparty se jim vyzrát nepodařilo a do Liberce se vracejí s porážkou 0:5.
N3, sobota 4.5.2024, 12:30
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
5:0
(1:0)
AC Sparta Praha: Kožuriková - Dědinová (53. Bužková), Bertholdová, Bárková, Marcinková (46. Dlasková), Polcarová (64. Cvrčková), Sonntagová, Kotrčová, Chang (71. Motyčková), Trachtová (64. Martínková), Paulenová
FC Slovan Liberec: Pižlová - Kantarská (79. Mastníková), Tenkrátová, Švíbková, Huvarová, Šušolová, Ducháčková, Šubrtová (88. Brázdová), Goretkiová (67. Dinh Thanhová), Růžičková K., Buryánová
Branky: 37. Kotrčová, 51. a 90.+3. Paulenová, 56. Trachtová, 89. Cvrčková

Žluté karty: 61. Sonntagová

Rozhodčí: K. Hrušková – Z. Špindlerová, T. Hessová

Diváci: 250

Liberecké fotbalistky nevstoupily do zápasu špatně a většina prvního poločasu se odehrávala za vyrovnaného stavu 0:0. Ke změně skóre došlo až ve 37. minutě, a to po chybě v rozehrávce, kdy se k zakončení na přední tyč dostala Kateřina Kostrčová.

Výraznou ofenzivu spustily domácí hráčky až ve druhé půli. Hned v 51. minutě se po rohovém kopu dostala nadvakrát k zakončení Radka Paulenová a zvýšila na 2:0 z pohledu Sparty. O pět minut později odhadla kličku jedné z libereckých fotbalistek Adéla Trachtová a sama tváří v tvář brankářce Pižlové nezaváhala.

Závěrečnou tečku za zápasem udělaly Sparťanky v posledních minutách, kdy přidaly ještě dvě branky a zvýšily na konečných 5:0. Svůj druhý gól vstřelila Radka Paulenová a trefila se i Klára Cvrčková. Liberecké fotbalistky bohužel i ve třetím utkání v nadstavbě nezvítězily a stále zůstávají na čtvrté pozici se ztrátou čtyř bodů na Slovácko.

Pavol Gregora (trenér AC Sparta Praha ženy): „Oproti posledním zápasům jsme byli efektivnější a měli jsme i více šancí. Myslím si, že to byl klíčový faktor. Máme radost ze vstřelených branek i z defenzivy. Nechtěl bych ani vyzdvihovat individuality, zápas jsme odehráli jako celek. Soupeře jsme jednoznačně předčili.“

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Dnešní utkání nás nezastihlo v dobrém rozpoložení. Vstup do zápasu se nám povedl, ale poté se začaly objevovat na hřišti různé nedostatky a okénka ve hře, které domácí hráčky dokázaly využít. Vlastními chybami jsem poslali soupeře do vedení. V celém zápase jsme vytvářeli situace, které dostávaly Spartu na koně a následně z nich přicházely tresty v podobě inkasovaných branek. Dnes jsme prostě dělali vše naopak, než jsme si říkali. Samotný výsledek je krutý, nicméně spravedlivý. Bohužel nejsme v pozici, kdy se zápasem při takovém průběhu můžete něco zásadního udělat a vymyslet. Tento zápas je potřeba vyhodnotit, ale pak hned hodit za hlavu a připravovat se na další.“