FC Slovan Liberec | Bylo špatné rozhodnutí zkoušet míč chytat, přiznává gólman Lukáš Hroššo
28.07.2014

Bylo špatné rozhodnutí zkoušet míč chytat, přiznává gólman Lukáš Hroššo

Dominik Jakubec
České Budějovice/Liberec – Svůj tým v utkání několikrát podržel, před koncem prvního poločasu si ale vybral slabší chvilku, když mu z ruky vypadl míč přímo na nohu soupeře a ten snadnou pozicí nepohrdl. „Měl jsem míč vyrazit, ne ho chytat,“ sypal si popel na hlavu Lukáš Hroššo.

Lukáši, u inkasovaného gólu asi nemáte čisté svědomí...
Udělal jsem tam chybu. Bylo to špatné rozhodnutí. Měl jsem míč vyrážet, ne se ho pokoušet chytat. Došlo tam k souboji s jejich hráčem, balon mi vypadl přímo na nohu soupeře a ten už neměl žádný problém ho zakončit do brány.

Vyčítáte si chybu hodně?
Každou chybu si samozřejmě člověk vyčítá. Ale není možné se nad tím nějak zdržovat. Už ve čtvrtek nás čeká pohárové utkání, na které se už musíme začít soustředit. Chceme tam uhrát co nejlepší výsledek a nejlépe neinkasovat.

Gólu ale předcházela také chyba Sackeyho. Jak ta situace z vašeho pohledu vypadala?
Byla tam nedohoda našich obránců. Od vlastního hráče pak letěl do výšky a našeho vápna míč. Udělali jsme tam zkrátka hned několik chyb, ale já zkrátka tu největší.

Překvapilo vás, jak dobře hrály České Budějovice ve svém prvním zápase po postupu do nejvyšší soutěže?
Budějovice jsou nováček, měly určitě o motivaci postaráno. I ve druhé lize hrály dobře. Ale zápas jsme měli pod kontrolou. Možná nebýt mé chyby... Bylo ovšem od nás trochu laxní hrát na 1:0, pak může snadno padnout gól. A ten jsme ještě v prvním poločase dostali. Měli jsme ještě šanci dát druhý gól ve druhé půli, své šance jsme ale nevyužili, stejně jako soupeř. Rozhodně jsme tu chtěli vyhrát.

Můžete tedy být s bodem spokojeni?
Jak říkám, chtěli jsme vyhrát, ale důležité také je, že jsme v úvodu sezony neprohráli. Co se týče zápasu, na šance byl poměrně vyrovnaný. Vzhledem k tomu je remíza nejspíš spravedlivá.