FC Slovan Liberec | Chtěli jsme konečně vyhrát, bod je pro nás málo. Smutnil střelec David Pavelka
18.10.2014

Chtěli jsme konečně vyhrát, bod je pro nás málo. Smutnil střelec David Pavelka

Liberec - Dlouho to s bodovým ziskem v utkání proti Slovácko vypadalo bledě. Náš tým promarnil v prvním poločase několik příležitostí a sám dvakrát inkasoval. Po změně stran ale odhodlaným a bojovým výkonem dokázal alespoň srovnat. Právě vyrovnávací gól si na svůj účet připsal záložník David Pavelka, který po Ďubekově pasu stanovil konečný výsledek 2:2.

Davide, jak hodnotíte utkání proti Slovácku?
Proti Slovácku jsme to chtěli konečně zlomit. Do hlavy jsme si ale nechali vkrást myšlenku, kde se nacházíme a od začátku to bylo hodně znát. První půli jsme prospali, druhý poločas už byl z naší strany lepší. Myslím, že diváci viděli dobrou reklamu na fotbal, bohužel pro nás jen s jedním bodem, což je v naší situaci málo.

Čím to, že se vám první poločas tak nepovedl?
Nechci hledat nějaké alibi, ale sami jste viděli, že jsme kazili přihrávky, které bychom na takové úrovni kazit neměli. Některé situace byly až úsměvné. Nedokážu si vysvětlit, co jiného by to bylo, než nějaké křeč. Slovácko dalo rychlý gól, navíc přidalo zanedlouho další, což nás trochu položilo. Naštěstí jsme se dokázali oklepat a po změně stran s výsledkem něco udělat.

Co se odehrává za takového stavu (0:2) v kabině?
Tak jsou dvě varianty, buď je bouřka, nebo klid. Trenér zvolil klid, protože věděl, že je to jen v naši hlavách. Myslím, že nějaká bouřka by nebyla na místě.

David Pavelka

Ještě před vyrovnávacím gólem jste šel za stavu 0:2 sám na brankáře. Vyčítáte si to, že jste nedokázal skórovat?
Určitě, ta zodpovědnost padá na mě. Bylo to v padesáté minutě, a kdybych proměnil, mohl zápas vypadat jinak. V takovém okamžiku to musím dávat.

I v samotném závěru bylo vidět na obou týmech, že chtějí vyhrát. Jak vy tak i Slovácko jste měli několik dobrých příležitostí…
Slovácko hraje fotbal všude, kam přijede. To potvrdilo i za toho stavu 2:2, kdy se snažilo strhnout vítězství na svoji stranu. Bylo to nahoru, dolů. Nakonec byla remíza asi zaslouženým výsledkem. Pro nás je to ale zklamání.

Pro Slovan to byla již sedmá remíza v sezóně. Co na to říkáte?
Remízami se nahoru neprokoušeme. Na Bohemku musíme jet s tím, že musíme vyhrát za každou cenu.

Jaká cesta vede z výsledkové útlumu?
Výhra, nic jiného. Potřebujeme už konečně vyhrát, aby to z nás spadlo. Myslím, že je to jen psychické. Fotbal hrát umíme, dokážeme si vytvořit řadu šancí, které ale neproměňujeme a na to doplácíme. Snad už to brzy skončí.