FC Slovan Liberec | Hráči A-týmu si zpestřili repre pauzu přátelským zápasem proti Ledči nad Sázavou (+video)
21.03.2018

LIBEREC - V rámci projektu Kopeme za fotbal přijel do města pod Ještědem tým FK Ledeč nad Sázavou hrající přebor Kraje Vysočina. Celý zápas proběhl v přátelském duchu. Hlavním cílem byla dobrá nálada a žádné zranění. Oba tyto cíle byly do detailu splněny.

Slovan nastoupil v modrých dresech. Hosté z Ledče nad Sázavou přijeli ve žluté kombinaci. Této akci přálo i počasí. Jarní sluneční paprsky se opíraly o hřiště a dotvářely tak příjemnou atmosféru středečního odpoledne. Za Liberec nastoupila většina hráčů z A-týmu, a tak se dala čekat zajímavá podívaná. Do zápasu jsme nastoupili v sestavě:

Hladký - Mikula, Vuklišević, Karafiát, Kerbr - Breite - Oscar, Bartl, Malinský, Potočný - Da Silva

Od začátku zápasu bylo vidět, že domácí jsou jistější na míči. Potvrdili to také gólově. Snaživí hosté jim však nedávali nic zadarmo a chvílemi byli vyrovnaným soupeřem Slovanu. Během prvního poločasu si šest branek Liberce rozdělili rovnoměrně po dvou trefách Da Silva, Potočný a Malinský, který se vrací po zranění do plného tréninku. Hosté z Ledče odpověděli dvěma přesnými zásahy a poločasové skóre tak bylo 6:2.

Na druhý poločas si Slovan připravil zajímavou sestavu. Na hřišti se objevili hlavní trenér David Holoubek, jeho asistent Jiří Jarošík, trenér brankařů Marek Čech či kondiční trenér Egon Kunzmann. Sestava v druhém poločase vypadala takto:

Nguyen - Marek Čech, Jarošík, Vuklišević, Mikula - Coufal, Holoubek, Bosančić, Breite - Kunzmann, Potočný

Oživení sestavy v podobě členů realizačního týmu bylo znát. Trenéři ukázali, že hrát fotbal rozhodně nezapomněli.

Hlavní lodivod Holoubek a ten, který gólům dříve zabraňoval, tedy Marek Čech, dokázali dokonce skórovat.

Ve druhém poločase se k nim přidal také Jan Mikula, pro kterého to byl speciální zápas, jelikož pochází právě z Ledče nad Sázavou. "Zápas jsem si užil asi nejvíce z hráčů Slovanu, což je logické. Pro mě bylo super vidět kluky, se kterými jsem dříve hrával. Znám v podstatě všechny, kteří tu jsou," nechal se slyšet po utkání rodák z Havlíčkova Brodu. Nutno dodat, že hosté nesložili zbraně a ve druhém poločase dokázali vstřelit čtyři branky.

V posledních dvaceti minutách jsme mohli vidět novou tvář mezi tyčemi. Do branky se postavil kapitán Vláďa Coufal a přenechal místo v poli Filipu Nguyenovi. Hosté této změny dokázali využít a druhý poločas ovládli poměrem 4:3 ve svůj prospěch, a to ještě hostující gólman neproměnil pokutový kop, který zavinil novic v sestavě Holoubek.

Konečné skóre tedy bylo 9:6, ale nutno říct, že o výsledek šlo až v poslední řadě, což potvrdil také trenér Holoubek. "Z ligových bojů je to příjemné zpestření pro tým. Má to hlavně společenský dopad, spíš než sportovní. Tyto akce jsou určitě přínosem pro týmy z nižších soutěží," pověděl k akci sponzorované pivovarem Gambrinus. Dobře naladěný pokračoval dále: "Ve druhém poločase se to zlepšilo. Přišli jsme tam s trenéry, dali góly a hra šla nahoru. O Jirkovi Jarošíkovi budu přemýšlet, jestli ho nezařadit do sestavy proti Slovácku," zapřemýšlel nad novou posilou do obrany.

Hráče čeká reprezentační pauza. Zeptali jsme se proto trenéra, jaký je plán přípravy před pokračováním ligové soutěže. "Budeme zde v Liberci. Trénujeme dvakrát denně, dle mého hodně náročně, i když je to otázka spíše na kluky," je spokojený s tréninkovými jednotkami. "Víkend máme volný. Kluci si odpočinou a budou s rodinami. Od pondělí se budeme připravovat na zápas proti Slovácku, kam chceme jet pro vítězství," netají ambice hlavní trenér.