FC Slovan Liberec | Hráli jsme jako tým, těší Koláře. Inkasovaný gól rád vyměnil za tři body.
23.10.2017

Hráli jsme jako tým, těší Koláře. Inkasovaný gól rád vyměnil za tři body.

Tomáš Honzejk
Ondřej Kolář byl jednou z hlavních postav utkání. Díky jeho skvělému výkonu si Slovan odvezl z Edenu výhru 2:1. „Jsem rád, že jsme zvládli tak těžký zápas a vyhráli,“ je šťastný Kolář.

Jak velká je euforie po výhře na Slavii?
Je to neuvěřitelné. My jsme sem jeli s tím, že chceme něco uhrát, ale tři body je neuvěřitelný výkon. Slavia měla šňůru přes 30 zápasů bez porážky a my jsme rádi, že jsme jim to přerušili.

Vaše zákroky měly stoupající tendenci. Jak jste se cítil?
Vždy, když se chytím nějakým zákrokem, nedostanu z první střely gól, tak roste sebevědomí. Čím víc zákroků, tím se cítím líp.

Kdy vám bylo nejhůř?
V prvním poločase, jak van Buren střílel na zadní tyč. Já tu střelu neviděl, skočil jsem na poslední chvíli. Naštěstí to nedal daleko ode mě a chytil jsem to.

Jak jste splnili taktické pokyny?
Takticky jsme to splnili dobře. Co nám trenér řekl, to jsme dělali po celý zápas. Bohužel na konci jsme inkasovali, ale jsem rád za tři body.

Připravovali jste se na počáteční tlak, který se dal očekávat?
My jsme věděli, že na nás vlétnou a budou hrát do plných. Trenér apeloval, abychom vydrželi dvacet, pětadvacet minut a nedostali gól, a pak už budeme hrát vyrovnanou partii. Oni hráli ve čtvrtek zápas Evropské ligy a byla na nich vidět únava. Naopak my jsme se s tím poprali velice dobře.

Vše jste sledoval z povzdálí. Co platilo na slávistickou obranu?
Hráli jsme na brejky, balony do strany, kam sbíhali spoluhráči. To jim dělalo velké problémy. My máme vepředu rychlé hráče a využíváme toho každý zápas.

Vyhovovala vám vyhrocenější atmosféra, která s postupem času přicházela?
Slavia hrála pod tlakem, který se po prvním gólu stupňoval. Začali být nervózní, to pro nás bylo dobře. Poločas skončil 0:1, což je nepříjemné pro každého. My přidali druhý gól a oni už měli svázané nohy, protože věděli, že musí hrát do plných. Naštěstí se jim nepodařilo vyrovnat.

Jak moc vás mrzí inkasovaný gól v poslední vteřině?
Ty pocity jsou smíšené, ale já jsem rád, že jsme to zvládli týmově a vyhráli. Jestli jsem dostal gól nebo ne, zítra nebudu řešit. Samozřejmě v tu chvíli mě to mrzelo, ale máme tři body a to je důležité.