FC Slovan Liberec | Jsem rád, že jsem konečně dal gól, jásá střelec vítězné branky Radek Voltr
18.11.2017

Jsem rád, že jsem konečně dal gól, jásá střelec vítězné branky Radek Voltr

Matěj Pavelka
Liberec - Radek Voltr může utkání s Baníkem Ostrava hodnotit kladně, protože právě on rozhodl o těsné výhře Slovanu 2:1. "Jsem rád že jsem konečně skóroval, snad mi to trochu otevře dveře do základní sestavy," doufá mladý útočník.

Zápas dnes byl pro Slovan úspěšný, nebyl pro tebe vítězný gól trochu překvapení, vzhledem k tomu, jak se obrana soupeře rozestoupila a ty jsi se zjevil sám před brankou?
Stopeři tam nechali projít balón mezi sebou, ale výbornou práci odvedl Ondra Karafiát, který ze stopera často útočí a perfektně to poslal přímo na mě, brankář si na míč ještě sáhl, takže jsem měl štěstí.

Gól jsi dal ve druhém poločase, kde byl soupeř o něco lepší, jakto že se Baník oproti první části takhle zvedl?
Těžko říct, každé utkání má trochu jiný vývoj. Určitě bych řekl, že jsme v prvním poločase byli lepší, protože Baník skóroval z dost ojedinělé šance. V tomto utkání rozhodla víc naše síla než fotbalovost.

Gól jsi vstřelil poprvé od května, opadla díky tomu z tebe střelecká smůla?
Jistě, není úplně příjemné, kór u útočníka, čekat tak dlouho na gól. Jsem rád, že se to konečně povedlo, navíc dnes za tři body.

Dlouho jsi se teď neukazoval v základní sestavě, je to o to sladší?
Je to velmi pozitivní, a doufám, že se díky tomu budu moci častěji ukazovat, ale konkurence tu je velmi silná. Budu muset makat a přesvědčit trenéra, aby mi dal co největší prostor na hřišti. I přesto, že se mi dnes tolik nedařilo, tak jsem rád, že jsem gólem pomohl týmu.

Překvapilo tě hodně, když jsi na konci prvního poločasu naskočil místo Matěje Hybše?
Já se rozcvičoval asi od 3. minuty, kdy Matěj udělal špatný pohyb a věděl, že není všechno v pořádku. Takže jsem čekal, kdy na střídání dojde, jakmile Hybšák už nemohl, byl jsem připraven naskočit.

Veliké téma je odchod Jana Nezmara, jak to vidíš a co bude dál?
Je to obrovská ztráta, proběhly černé pásky, ale spíše ze srandy. Myslím, že je zbytečné, aby lidi říkali, že to bude pro klub ztráta, i když odchází jedna z ikon. Přeju mu jen to nejlepší, protože on pro Slovan dýchal vždy ze všech nejvíc.