FC Slovan Liberec | Juniorka v pátek od 13 hodin na stadionu U Nisy přivítá Plzeň
31.08.2017

Juniorka v pátek od 13 hodin na stadionu U Nisy přivítá Plzeň

Liberec - Zatímco A-tým si užívá reprezentační přestávku, juniorka pokračuje v plném zápasovém rytmu. Už v pátek od 13 hodin přivítá nezvykle na trávníku stadionu U Nisy Viktorii Plzeň. Jak si proti druhému týmu tabulky povede?

Západočeši ve formě

Plzeňská juniorka načala nový ročník velmi dobře. Na úvod sezony zvítězila 4:3 na hřišti Bohemians, následně triumfovala také proti Českým Budějovicím a ve třetím kole vysoko porazila Jablonec 5:2. Během tří duelů tak nasázela celkem dvanáct branek.

V posledních dvou kolech už však západočeskému celku forma poněkud poklesla. Po remíze s Mladou Boleslaví si toto pondělí Viktoria připsala první porážku, když na hřišti Slavie Praha prohrála 1:3. Všechny branky přitom padly až po změně stran. Aktuálně však i přes porážku drží s deseti body druhou příčku v tabulce české části soutěže

Pět zápasů, tři body

Zato Slovanu se dosud příliš nedaří. V dosavadních pěti utkáních si totiž do tabulky dosud připsal pouze jedinou výhru. Ve čtvrtém kole totiž na Městský stadion zavítala do té doby neporažená Slavia, kterou tým trenéra Miroslava Holeňáka přehrál 3:0.

Ve zbylých čtyřech duelech však zatím naše juniorka nebodovala. Naposledy v pondělí nastoupila na hřišti pražské Sparty, proti ní si však renomé rozhodně nevylepšili. Po poločase vedli domácí už 3:0 a nakonec si Letenští dokráčeli pro vysokou výhru 5:0. Na tu se nyní Slovan pokusí dát zapomenout.

Neoblíbený soupeř

Nutno ovšem dodat, že se našemu týmu proti Viktorii vůbec nedaří. V deseti vzájemných zápasech uspěl Slovan jen jednou a jeden zápas skončil dělbou bodů, zbylých sedm utkání však ovládla Plzeň. Ta zvítězila i na jaře, kdy na hřišti Slovanu vstřelila rozhodující branku až v 92. minutě.

Oplatí jí Slovan v pátek jarní porážku? Utkání se odehraje na stadionu U Nisy od 13 hodin.