FC Slovan Liberec | Modro-bílý týden informuje o výsledcích jednotlivých kategorií Slovanu
16.04.2014

Modro-bílý týden informuje o výsledcích jednotlivých kategorií Slovanu

Lukáš Michalík
Liberec - Pravidelná rubrika Modro-bílý týden přináší souhrn výsledků libereckých mužstev po a-tým, přes juniorku až po žáky. Áčku výsledkově nevyšel zápas v Příbrami, Juniorka a starší dorost však bodovali naplno. Jak se vedlo také ostatním celkům se dozvíte v článku.

A tým

• V dalším ligovém kole zajížděl Slovan na půdu středočeské Příbrami, která je stále namočená v sestupových vodách.

• V úvodu utkání držel více míč na kopačkách náš tým a Pavelkovi se dokonce podařilo skórovat, radost mu však překazil zdvižený praporek asistenta sudího. První branka padla ve 28. minutě, kdy se povedenou ranou prosadil Sackey. Příbram odpověděla okamžitě. Souboj Rajnocha s Azízem posoudil rozhodčí jako nedovolený a nařízenou penaltu proměnil Řezníček. Na další branku si diváci museli počkat do 51. minuty. Rozhodčí Ardeleánu odpískal další pokutový kop a Řezníček se znovu nemýlil. Příbramští své vedení navýšili v 72. minutě, kdy se po rychlém kontru trefil exliberecký Krbeček a uzavřel tak gólový účet zápasu. Slovan podlehl Příbrami 1:3.

• V sobotu 19. 4 pokračuje program A-týmu domácím utkáním proti Slovácku, jehož start je naplánován na 16:00 hodin.

Juniorka - U21

• Na porážku z Olomouce chtěla liberecká juniorka zareagovat hned v následujícím domácím střetnutí s pražskými Bohemians.

• Úvodní minuty se nesly ve znamení převahy domácích, ovšem bez větších brankových příležitostí. Až ve 40. minutě se domácí ujali vedení. Káva šikovně obešel dva protihráče a nacentroval na zadní tyč, kde dobíhal Daniel Dydowicz a skluzem míč dopravil do brány. Krátce po uplynutí hodiny hry se Dydowicz prosadil podruhé a opět využil nabídky Kávy. Rovněž ve třetí brance měli prsty oba jmenovaní. Po faulu na Kávu nařídil rozhodčí pokutový kop, k němuž se postavil Dydowicz a nechytatelnou střelou zkompletoval hattrick. Hosté dokázali v závěru alespoň zkorigovat zásluhou Košaty, na výhře Slovanu to už ale nic nezměnilo.

• Program juniorů pokračuje v pondělí 21. 4, kdy se mužstvo kouče Vavrušky představí v Příbrami.

Starší dorost - U19

• Náročný program starších dorostenců pokračoval v sobotu, kdy naši mladíci hostili na Městském stadionu brněnskou Zbrojovku.

• Zajímavé utkání s šancemi na obou stranách dospělo k bezbrankovému prvnímu poločasu. Důležitý moment utkání přišel po hodině hry, kdy musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch domácí Šustr. Liberečtí se však nezatáhli a za svou aktivitu si vysloužili úvodní branku. Střídající Polívka utekl všem brněnským obráncům a své sólo zakončil přesnou přízemní střelou. V závěru sice Brňané přiložili pod kotel, Slovan už si ale své vedení pohlídal a nejtěsnějším rozdílem zvítězil.

• V sobotu 19. 4 zajíždí Holeňákův výběr na Moravu, konkrétně do Uherského Hradiště, kde se střetne s místním Slováckem.

Mladší dorost - U17, U16

• Kategorie mladších dorostenců měly na programu souboje na hřišti jihočeského Táborska.

• Starší U17 se role favorita nezalekla a již po první půli si liberecké naděje vytvořili komfortní dvougólový náskok, do kabin se šlo za stavu 1:3 ve prospěch hostí. Po přestávce si svěřenci trenéra Čapka své vedení pohlídali, navíc dokázali ještě jednou skórovat a připsali si tak důležité tři body za výhru 4:1.

• Na své starší kolegy dokázala navázat také mladší "šestnáctka". Hosté soupeře z Táborska vyprovodili čtyřmi góly, a to byl k Jihočechům výsledek ještě milosrdný. Kouč Papoušek tak mohl se svými hráči oslavit pohodové vítězství 4:0.

• V sobotu 19. 4 hostí celky mladších dorostenců na Městském stadionu vrstevníky z Plzně.

Starší žáci - U15, U14

• Naše žákovské výběry měly minulý týden na programu venkovní mistrovská utkání s Cidlinou.

• V souboji "patnáctek" měl celé utkání převahu domácí Slovan, ovšem libereckým hráčům se nedařilo v zakončení. Ve vápně soupeře chyběl větší důraz a vázla také finální fáze. Hosté z Cidliny si tedy odvezli cenný bod za bezbrankovou remízu.

• Velmi nešťastné utkání odehrála proti Cidlině žákovská kategorie U14. Domácí vstoupili do utkání slibným způsobem, diktovali tempo hry, ale mohli žehrat na slabou produktivitu. Naopak hosté dokázali vytěžit z minima maximum a ze dvou jednoduchých přímočarých akcí dvakrát skórovali. Slovan do přestávky snížil a po změně stran se hra odvíjela stejným způsobem. Domácí hráli, hosté stříleli branky. Po přestávce Cidlina vstřelila další dvě a zvítězila tak 4:1.

• V sobotu budou naše žákovské výběry bojovat o ligové body v Hradci.

Rozpis utkání 12.4. - 14.4.

12.4. 09:30 Česká liga žák. U15, 19. kolo Slovan Liberec (4.) - Cidlina (13.) 0:0 Městský stadion (hřiště II.) -
12.4. 10:15 Česká liga dor. U17, 19. kolo Táborsko (14.) - Slovan Liberec (11.) 1:4 UMT Kvapilova -
12.4. 13:30 Cel. lig. st. dor. U19, 32. kolo Slovan Liberec (17.) - Brno (3.) 1:0 Městský stadion reportáž
12.4. 16:00 Gambrinus liga, 24. kolo Příbram (13.) - Slovan Liberec (5.) 3:1( Startip Arena reportáž
14.4. 13:00 Juniorská liga, 32. kolo Slovan Liberec (5.) - Bohemians 1905 (14.) 3:1 Městský stadion reportáž