FC Slovan Liberec | Modro-bílý týden přináší souhrn výsledků jednotlivých kategorií SLovanu
24.04.2014

Modro-bílý týden přináší souhrn výsledků jednotlivých kategorií SLovanu

Lukáš Michalík
Liberec - Pravidelná rubrika Modro-bílý týden přináší souhrn výsledků jednotlivých mužstev Slovanu. Z výsledkového hlediska nepatřil minulý týden k těm nejlepším, těšit nás však může tříbodová premiéra kouče Vavrušky na lavičce A-mužstva.

A tým

• S novým trenérem Vavruškou a také s obměněným realizačním týmem se v sobotu Slovan postavil mužstvu Slovácka.

• Trenér Vavruška vložil od prvních minut důvěru do Pokorného, Obročníka a Luckassena. Jen na lavičku náhradníků usedl Ukrajinec Rybalka. První branka padla ve 22. minutě, bohužel do naší sítě. Ve vápně Slovanu se míče zmocnil Milan Kerbr, zbavil se svého strážce a přesnou ranou otevřel skóre. Libereckým první poločas nevyšel podle představ a do šaten tak odcházeli spokojenější hosté z Uherského Hradiště.

• Druhý poločas nabídl zcela jinou podívanou. Domácí Slovan na svého soupeře vlétl a aktivní hrou mu dělal velké problémy. V 51. minutě měl na kopačce vyrovnávací gól Jarolím, ale z dobré pozice trestuhodně minul. 68. minuta už ale změnu skóre přinesla. Jarolímova standardní situace přesně našla hlavu nabíhajícího Rajnocha, který šikovně přehodil brankáře Heču. Naši hráči se vytrvale hnali za vyrovnáním, což se nakonec vyplatilo. V 82. minutě fauloval Kuncl ve vápně Jarolíma a rozhodčí nařídil pokutový kop, který sám postižený s přehledem proměnil. Slovan tak zdolal Slovácko 3:2 a jako třetí tým samostatné české ligy překonal hranici 1000 dosažených bodů.

• V následujícím kole Slovan zavítá na půdu dosud neporaženého lídra tabulky, pražské Sparty. Utkání je na programu v sobotu 26. 4 od 20:15 hodin.

Juniorka - U21

• V dalším kole Juniorské ligy se naši mladíci, pod vedením nového trenéra Jiřího Kaisera a v sestavě s nejlepším hráčem minulého kola Danielem Dydowiczem, představili v Příbrami.

• .Úvod utkání patřil spíše Středočechům, ovšem jako první se ze vstřelené branky radovali Liberečtí. Ve 14. minutě využil René Ambrož chyby hostujícího stopera a přesnou střelou poslal hosty do vedení. Druhá branka padla až v samotném závěru první půle. Příbramský Barák se postavil k exekuci standardní situace a zhruba ze šestnácti metrů parádní ranou vyrovnal. V 53. minutě nejprve Krameš orazítkoval tyč, nicméně odražený míč doklepl do sítě svým druhým gólem Barák. Po hodině hry byl za faul ve vápně vyloučen liberecký brankář Zoul a nařízenou penaltu přetavil Barák ve svou třetí trefu. Hosté sice dokázali rovněž z penalty zásluhou Boušky snížit, ale Příbram stačila ještě dvakrát udeřit a nakonec tak zvítězila vysoko 5:2.

• Program juniorů pokračuje v pondělí 28. 4, kdy na Městském stadionu hostí pražskou Spartu.

Starší dorost - U19

• V sobotu zajížděl Holeňákův výběr na Moravu, konkrétně do Uherského Hradiště, kde se střetl s místním Slováckem.

• Herní obraz úvodního dějství ukázal aktivnější fotbal ze strany Slovácka a pokusy o rychlý přechod do útoku libereckých fotbalistů. Bohužel, v závěru poločasu se hosté dopustili dvou chyb v defenzivě a Moravané dvěma góly do šatny radikálně otočili kormidlem utkání. Po přestávce musel Slovan hru otevřít a odměnou mu byla kontaktní trefa Knejzlíka. Hráči se hnali za vyrovnáním, to však nepřišlo, naopak, v 77. minutě domácí definitivně rozhodli zápas třetím gólem. Dorost U19 tak podlehl Slovácku 1:3.

• V sobotu 26. 4 hostí starší dorostenci na Městském stadionu FK Teplice.

Mladší dorost - U17, U16

• Kategorie mladších dorostenců měly na programu domácí souboje s celky Viktorie Plzeň.

• Starší U17 nevyšel úvod zápasu a již v 8. minutě po chybě brankáře inkasovala. Plzenští byli herně lepší, dobře kombinovali a byli silní na míči. Domácí praktikovali spíše taktiku nakopávaných míčů. Druhá půle byla ze strany Slovanu lepší, bohužel Západočeši v 60. minutě skórovali podruhé. Následně Liberečtí začali více riskovat a dokonce mohli zásluhou Lišky vyrovnat, ten ale nadvakrát trefil jen tyč. Viktoriáni si tak do Plzně odvezli všechny tři body za vítězství 2:0.

• Krutým výsledkem skončil duel s Plzní pro mladší kategorii U16. V první půli byli domácí možná o něco aktivnější, ovšem hosté jim uštědřili lekci z produktivity a dvěma téměř totožnými góly si vypracovali náskok. V úvodu druhého dějství neproměnil samostatný únik Koníř a vzápětí Plzeň třetím gólem zlomila liberecký odpor. Od té chvíle Viktoria na hřišti dominovala a dalšími dvěma brankami zkompletovala nepopulárního "bůra".

• V sobotu 26. 4 hostí celky mladších dorostenců na Městském stadionu vrstevníky z Českých Budějovic.

Starší žáci - U15, U14

• Naše žákovské výběry měly minulý týden na programu venkovní mistrovská utkání v Hradci Králové.

• Starší "patnáctce" se utkání na východě Čech vůbec nevyvedlo a skončilo vysokým debaklem. Hradečtí fotbalisté se do liberecké sítě trefili celkem šestkrát a připsali si tři body za výhru 6:0.

• Mladší U14 se střetla se suverénním lídrem tabulky, ale soupeře se nezalekla a překvapila jej aktivní hrou. Ve 27. minutě se dokonce Slovan dostal do vedení, když Žižka proměnil pokutový kop. Hradečtí ovšem zanedlouho stačili vyrovnat a ve 44. minutě se po rychlém brejku ujali vedení. Po půl hodině domácí přidali ještě jednu branku, Slovan se snažil reagovat, ale v zakončení chyběla kvalita. Svěřenci trenéra Štola tak po sympatickém výkonu odjeli s prázdnou, když podlehli Hradci 1:3.

• V sobotu budou naše žákovské výběry bojovat o ligové body v Hradci.

Rozpis utkání 19.4. - 21.4.

19.4. 10:15 Česká liga žák. U15, 20. kolo Hradec Králové (2.) - Slovan Liberec (5.) 6:0 Háječek -
19.4. 11:00 Česká liga dor. U17, 20. kolo Slovan Liberec (10.) - Plzeň (9.) 0:2 Městský stadion (hřiště II.) -
19.4. 12:00 Cel. lig. st. dor. U19, 33. kolo Slovácko (10.) - Slovan Liberec (16.) 3:1 Širůch -
19.4. 16:00 Gambrinus liga, 25. kolo Slovan Liberec (5.) - Slovácko (7.) 2:1 stadion U Nisy reportáž
21.4. 13:00 Juniorská liga, 33. kolo Příbram (7.) - Slovan Liberec (4.) 5:2 Na Litavce reportáž