FC Slovan Liberec | Roman Potočný: Je to naše blbost
01.10.2017

Roman Potočný: Je to naše blbost

Teplice - Exteplický Roman Potočný se trefil proti svému bývalému klubu hned v úvodu utkání. Na body to bohužel nestačilo. ,,Měli jsme iniciativu na své straně, ale nejsme nebezpeční." ví střelec jediné branky Slovanu v zápase.

Jak bys popsal gólový moment?
Ondra Kúdela poslal centr do vápna. Jejich obránce to odhlavičkoval přímo přede mě. Hezky mi to skočilo, tak jsem to zkusil z první levačkou a naštěstí to tam spadlo.

Oba celky by si nejspíš z utkání zasloužily bod, souhlasíš?
To máte pravdu. Byl to remízový zápas. Nejdříve jsme neproměnili naše šance, potom neuhlídáme dvě standardky a dostaneme dva góly. Ta první, tomu se ani nedá říkat šance. Skákalo to tam ve vápně a my to neodkopneme. Takhle nemůže propadnout balon ve vápně. Tohle je naše blbost.

Problém tedy vidíš v bránění standardek?
V tom také, ale největší problém byl, že jsme ve druhém poločase nebyli vůbec nebezpeční. Hráli jsme po vápno házenou. Nestřílíme z dálky. Teplice hrály na brejky. Kopaly to nahoru na Vaněčka, který držel balon. My měli iniciativu na své straně, ale jak říkám, je to naše blbost. Podruhé za sebou dostaneme v posledních deseti minutách gól. To se nesmí stávat.

Bylo vidět, že gól jsi neslavil. Proč?
Jsem vděčný celému teplickému klubu, že mě vytáhl do velkého fotbalu. Myslím, že jsem neměl právo ten gól slavit. Alespoň takhle jsem to cítil, protože bez nich bych první ligu nehrál.

Mohli jste se minimálně do konce víkendu dostat na druhé místo. Pomýšleli jste na to?
Určitě jsme chtěli být po zápase v tabulce výše. Bohužel hrajeme krásný, ale nenebezpečný fotbal, jak já říkám. Utkání jsme ztratili naší blbostí. Vedeme 1:0, nakonec prohrajeme 2:1. Minulý týden to samé. Dostaneme gól na konci zápasu z ničeho. Nepoučili jsme se.