FC Slovan Liberec | Slovácko vytěžilo z minima maximum, štve Kúdelu. My se málo tlačili do vápna
26.09.2017

Slovácko vytěžilo z minima maximum, štve Kúdelu. My se málo tlačili do vápna

Utkání Slovanu proti Slovácku skončilo remízou 1:1. Průběh zápasu připomínal letošní 1. kolo proti Zlínu, kdy se soupeřův hráč nechal brzy vyloučit, ale liberecké mužstvo jakoby se zaleklo role favorita a nebylo schopné si v prvním poločase vytvořit vyloženější příležitost. „Musíme se víc koncentrovat na náš výkon a být důraznější,“ říká stoper Ondřej Kúdela.

Jak hodnotíte utkání?
Věděli jsme, že Slovácko je silné na balonu. Jak na Spartě, tak i na Bohemce měli šance, jen měli smůlu, že nedávali góly. Chtěli jsme na ně vletět a uzpůsobili tomu taktiku. Měla nám pomoci rychlá červená karta soupeře, abychom se ještě více tlačili dopředu. Bohužel Slovácko zalezlo a bylo to takové obehrávání obranného bloku, kdy jsme si nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Druhý poločas jsme přeskupili řady, dali gól po jejich chybě, ale bohužel z jediné naší chyby v zápase jsme inkasovali a stálo nás to dva body.

Takže lekce z produktivity?
Dá se to tak říct. Kromě té jedné šance jsme je do ničeho nepustili. Oni vytěžili z minima maximum.

Co chybělo libereckým šancím, aby z toho byly další góly? Na začátku jste měli dvě slibné příležitosti, ale po jejich vyloučení jako když utne.
To máte pravdu. I trenér říkal, že to nebylo to, co jsme chtěli hrát. Byli jsme sice pořád na balonu, ale málo se tlačili do vápna. Měli jsme se tam tlačit daleko více. Také tam bylo málo centrů ze stran, aby vznikl závar před brankou. V druhém poločase jsme mohli rozhodnout, když nastala situace přečíslení čtyř proti jednomu, bohužel jsme to špatně vyřešili. O to víc mrzí bodová ztráta. Přesto jsme zápas měli zvládnout.

Jak moc utkání ovlivnily červené karty?
Po jejich vyloučení jsme drželi více balon. Podle mě ta první červená karta byla udělena oprávněně za velmi ostrý faul. Pak Káfa (Ondřej Karafiát) dostal po druhé žluté také červenou. Tímto se to utkání samozřejmě narušilo. Měli jsme se ještě více tlačit do koncovky, bohužel Slovácko zalezlo a bylo těžké se do toho bloku dostávat.

V této sezóně se Liberci doma příliš nedaří...
Neřekl bych, že úplně nedaří. Měli jsme tu těžkého soupeře Spartu, poté Plzeň, na kterou doma neumíme. Pořád máme mladé mužstvo, které se učí. Nepočítám tedy sebe, i když jsem také mladý (směje se). Žádný soupeř v lize si k vám nepřijede jenom zahrát fotbal, ale chce také uhrát dobrý výsledek. Musíme se více koncentrovat na náš výkon a být důraznější.

Chybí našemu týmu zkušenosti, aby vyhrával podobná utkání, jako bylo to dnešní?
Jsme tady já, Cuf, Radim Breite, Milan Kerbr a další zkušení hráči. Na to bych se nevymlouval, že chybí zkušenosti. Ta situace nás mrzí, chtěli jsme se v tabulce posunout výše. Bohužel máme jenom bod a musíme bojovat dál. Holt to tak je, že máme mladý kádr, ale ti mladí kluci se taky snaží. Někdy to vyjde, někdy ne. Takový je sport.