FC Slovan Liberec | Slovan se Slováckem doma ještě neprohrál. Přijdou v sobotu vytoužené tři body?
17.10.2014

Slovan se Slováckem doma ještě neprohrál. Přijdou v sobotu vytoužené tři body?

Lukáš Michalík
LIBEREC - Po reprezentační přestávce se znovu hlásí ke slovu domácí SYNOT liga, která pokračuje 11. kolem. V něm se na stadionu U Nisy představí mužstvo Slovácka, které zde v lize ještě nikdy nevyhrálo. Přijďte Slovan podpořit v boji za kýženým vítězstvím! Utkání Slovanu se Slováckem startuje v sobotu 18. 10 úderem 17. hodiny. Duel bude řídit hlavní rozhodčí Michal Paták společně se svými asistenty, pány Moláčkem a Mokruschem.

1. FC Slovácko

Fotbalisté Slovácka v letošní sezóně připomínají mužstvo dvou zcela odlišných tváří. Zatímco na domácím stánku jsou fotbalisté z Uherského Hradiště po Plzni druhým nejúspěšnějším celkem, venku jsou jejich výkony značně rozpačité. Vzhledem k nevyrovnanosti výkonů se tak Slovácko prozatím nachází v klidném středu tabulky, kde se čtrnácti body okupuje osmé místo.

Jestli jde v současné době Slovácku něco vytknout, rozhodně to jsou klání mimo areál Stonky. Ze čtyř duelů na cizích hřištích brali Habancovi svěřenci pouhé dva body za remízy v Jablonci a Budějovicích. Z těchto zápasů se navíc Moravané mohou "pyšnit" nelichotivým skóre 3:9. Zato představení před bouřlivým uherskohradišťským publikem jsou úplně jiná písnička. Z šesti případů Slovácko čtyřikrát zvítězilo a nastřílelo při tom úctyhodných sedmnáct branek. Mužstvo doma nestačilo pouze na Slavii a v posledním kole podlehlo Ostravě, domácí však dohrávali bez vyloučeného Tomáše Rady.

Reprezentační přestávku hráčům Slovácka vyplnilo úvodní utkání osmifinále domácího poháru FAČR na hřišti Baníku Ostrava. Na Bazalech poslal hosty do vedení krátce před poločasovým hvizdem Milan Kerbr, ve druhém poločase ale stačil vyrovnat ostravský Kaša. Remíza 1:1 však pro Slovácko znamená solidní výchozí pozici pro domácí odvetu.

Ofenziva Slovácka stojí především na exlibereckém útočníkovi Liboru Doškovi, který je s devíti vstřelenými góly nejlepším kanonýrem SYNOT ligy. Sympatickými výkony se prezentuje také letní posila z Dukly záložník Luboš Kalouda, jenž ke kvalitnímu hernímu projevu přidal také tři přesné zásahy. Nejlepším nahrávačem v modrobílém dresu Slovácka je se čtyřmi asistencemi rychlonohý Jaroslav Diviš, kterého si fanoušci rovněž pamatují z jeho působení U Nisy. Diviš společně s brankářem Hečou mají na kontě plný počet odehraných minut, do všech utkání zasáhli také Šumolikoski a Došek.

2 ČERVENÉ KARTY 3

Fotbalisté našeho týmu po přestávce vstupují do závěrečné fáze podzimní části s velkým odhodláním a touhou zvýšit bodový zisk a zlepšit tak své postavení v tabulce. Slovan čeká již tři zápasy na vstřelený gól a divákům by se jistě líbilo, kdyby Slovákův výběr v sobotu napodobil kupříkladu kanonádu s Ostravou. Poslední domácí zápas našich fotbalistů skončil bezbrankovou remízou s Boleslaví, v následujícím kole jsme kontroverzní penaltou smolně padli na Spartě. Se ziskem devíti bodů je Slovan v tabulce na třinácté pozici.

Stadion U Nisy na Slovácku rozhodně nepatří k těm nejoblíbenějším. V rámci české nejvyšší soutěže se klub z Uherského Hradiště představil v Liberci ve dvanácti utkáních, z nichž vybojoval pouhé tři remízy. Moravané naposledy pod Ještědem bodovali 4. 5. 2012, kdy si odvezli bod za bezbrankovou remízu. V jarním utkání hraném na našem stadionu jsme dokázali zvítězit 2:1, rozhodující gól vstřelil z pokutového kopu Marek Jarolím.

Nejlepším střelcem Slovanu zůstává s pěti brankami Josef Šural, jenž se v týdnu vrátil z reprezentačního srazu. Šural společně s Frýdkem svým spoluhráčům připravili oba po dvou brankách a jsou tak v tomto ohledu nejúspěšnější z týmu. Nejvytěžovanějším mužem v libereckém dresu je kapitán Jiří Fleišman, který na trávníku strávil 871 minut. Gólman Kolář vychytal v sedmi utkáních tři čistá konta. Trenér Slovák se v sobotu nebude moci spoléhat na rekonvalescenty Sackeyho a Jarolíma, kvůli zranění nenastoupí ani Douglas.