FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 1:5

Našli jsme zbraň na velmi dobře hrající domácí
MU, sobota 23.9.2017, 11:45, Praha - SC Strahov
(1:2)
FC Slovan Liberec: Jira - Kul´ha, Netušil, Štěrba, Drozen (62´Kucr) - Mazánek (57´Papoušek F.), Hudák (62´Dlask), Beníček, Wydrzinsky (48´Hanl) - Löffler (60´Rogulski)
góly: Löffler, Wydrzinsky, Papoušek P., Hudák, Rogulski
Diváci: 50

Domácí vstoupili do utkání velkou aktivitou, dlouho zbytečně nedrželi míč a rychle a kreativně měnili těžiště hry, což nám v prvním poločase dělalo problém, i proto šli domácí již v 7´ do vedení. Po obdrženém gólu jsme začali hrát rychleji, jednodušeji, hráli jsme aktivně a na hru domácích jsme reagovali rychlými protiútoky a po gólech ve 13´Löfflerem a 18´Wydrzinskym jsme do poločasu vedli 1:2. Ve druhém poločase dál pokračoval pohledný atraktivní fotbal, ale dobře pro nás, stříleli góly pouze hráči Slovanu, v 53´zvyšoval Papoušek o pět minut v 57´ vstřelil gól Hudák a v 64´ završil skore na 5:1 Rogulski. Zvládli jsme velmi fyzicky náročné utkání, ale spoustu sil jsme ztratili zbytečnými ztrátami v situacích, kdy zbytečně dlouho drží jeden hráč míč, pouští se do mnoha zbytečných kliček, v takových utkání musíme hru zrychlit kvalitním převzetím míče hned prvním dotekem do pohybu a kvalitní a přesnou rozehrou na aktivní spoluhráče. Pokud takový nebudem, jsme snadný soupeřem pro ostaní týmy.