FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Kunice 0:4
20.05.2012

Béčko vyšlo střelecky naprázdno, Kunice ve druhé půli dominovaly

Liberec – Nedělní dopoledne nabídlo osmadvacáté kolo ČFL. Pod Ještěd zajížděl třetí tým tabulky. Trenér Petřík musel řešit problémy se sestavou, která postrádala některé opory a tomu odpovídal i obraz hry.
28.kolo, neděle 20.5.2012, 10:15
0:4
(0:0)
TJ KuniceTJ Kunice
FC Slovan Liberec: Kolář – Novotný (66. Zítka), Zieris, Soběslav, Kordík – Daniel, Rybanský – Čeřovský (60. Řehák), Suk, Černý – Werner (78. Polívka).
TJ Kunice: Šilhavý – Radoš, Šmíd, Hyský, Pospíšil – Kordiak, Marič (46. Rejhon), Tenkl, Engelmann – Marek, Koubek (46. Lička).
Branky: 54. Marek, 56. Radoš, 61. Engelmann, 83. Rejhon. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Pastyřík – Mokrusch, Paták. Střely na bránu: 4:10.
Diváci: 100

V prvních minutách utkání se oba soupeři spíše oťukávali. V pětadvacáté minutě se poprvé osmělili hosté. Střelu z dálky řešil domácí brankář, který skvělým zákrokem vytěsnil míč mimo tři tyče. Zanedlouho se za Kovářem ozvala tyč. To když akci po pravé straně a následnou střelu nedokázal lépe zužitkovat hostující útočník.

Liberecká juniorka se do útoku dostávala jen sporadicky. A tak se šance Rybanského z konce první půle dala brát za největší v zápase. Domácí záložník obešel bránící dvojici stoperů a pokračoval sám proti brance. Hostující strážce svatyně však vyběhl a dobrou šanci zmařil.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe hosté. Neuběhlo ještě ani deset minut a kunická aktivita byla odměněna. Závar před libereckou brankou řešili hráči v modrém odkopem, jenže trefili před sebou pouze stojícího Josefa Marka a od něj putoval míč až do branky – 0:1.

Hned za dvě minuty se měnilo skóre znovu. Po pravé straně se probil Pavel Radoš, který se dostal až do vápna a vypálil. Na jeho křižnou střelu na zadní tyč byl domácí brankář krátký – 0:2.

Černá desetiminutovka pro Severočechy ještě pokračovala. Vzápětí utekl domácí defenzivě Vojtěch Engelmann a svoji šanci v poklidu k tyči proměnil – 0:3.

Poslední tečku za zápasem naspali znovu Středočeši. Pohlednou akci na jeden dotek zakončoval Dominik Rejhon, který rozvlnil síť za bezmocným Kolářem počtvrté – 0:4.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): “ Dnes nastoupili hráči, kteří jsou mladí a nemají tolik zkušeností. V druhé půli se to jasně projevilo. Hosté nás k ničemu nepustili a hráli svojí hru. Inkasovali jsme tři góly za sebou, na které jsme nedokázali odpovědět. Máme problémy se sestavou, která až do konce ročníku bude poslepovaná z různé věkové kategorie. Budujeme nový kádr a chceme dávat šanci mladým fotbalistům.“