FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 2:2
14.05.2016

Dobojováno! Slovan ukočíroval bitvu s Boleslaví a po remíze 2:2 končí na třetím místě

Jan Kousal
Mladá Boleslav/Liberec - V posledním 30. kole Synot lize se Slovan utkal v přímém souboji o třetí místo s Mladou Boleslaví. Domácí se sice dostali do vedení, ale naši hráči brzy vyrovnali a nakonec dotáhli zápas k remíze 2:2, která zajistila Slovanu ligový bronz.
30.kolo, sobota 14.5.2016, 15:30
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
2:2
(1:1)
FK Mladá Boleslav: Diviš – J. Kysela, Kúdela, Polom (85. Takács), Fleišman – Ščuk, J. Rada – Přikryl (57. Klobása), Čermák, Kalabiška – Magera (C)
FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Pokorný (C), Hovorka, Sýkora – Folprecht, Breite – Bartl (87. Sackey), Shala (59. Obročník), Vůch – Bakoš (64. Pulkrab)
Branky: 19. J. Rada, 76. J. Rada – 22. Breite, 74. Pulkrab. ŽK: 50. Magera – 52. Hovorka, 72. Pulkrab, 90+1. Sýkora. Rozhodčí: Zelinka – Wilczek, Fišer. Synot Hráč utkání: Jakub Rada - Lukáš Pokorný.
Diváci: 4 151.
Diváci: 4151

Přímý střet dvou celků bojujících o konečné třetí místo v tabulce Synot ligy začal velmi opatrně z obou stran. O první vážnější situaci se postaral Breite. Ten stál na konci libereckého přímého kopu, který rozehrál Sýkora. Zakončení našeho středového hráče však skončilo v náruči Jakuba Diviše.

O chvíli později si Slovan připravil ještě větší příležitost. Bakoš si dobře naběhl na průnikovou přihrávku a ihned dával míč pod sebe přesně do míst, kde se nacházel Bartl. Ten ale z velké blízkosti mladoboleslavského brankáře nepřekonal a hned vzápětí ho to mohlo hodně mrzet. Tomáš Koubek nedosáhl na přímý volný kop Jakuba Rady a domácí se ujali vedení.

Naši hráči si ale na inkasovanou branku přichystali tu nejlepší možnou odpověď. Radim Breite za hranicí šestnáctky sebral odražený balon, nijak se nerozpakoval a vystřelil. Jeho ránu ještě Mladoboleslavští nešťastně tečovali, díky čemuž balon zapadl k levé tyči Divišovy brány.

Deset minut před koncem první půle čelila naše defenziva nepříjemnému výpadu Středočechů. Fleišman milimetrovým centrem našel v pokutovém území volného Ščuka, jenž se do míče opřel z voleje. Koubkovu bránu však o metr přestřelil. V samotném závěru poločasu překvapil Diviše střelou přes obránce Vůch, gólman domácího celku ale pumelici našeho hráče vytěsnil mimo tři tyče.

Úvod druhého dějství připomínal začátek toho prvního a bylo znát, že nikdo nechce udělat chybu. Domácí se tlačili dopředu a v krátké době po sobě zahrávali tři standardní situace z nebezpečných pozic. Obrana Slovanu si ale poradila jak s pokusy Rady, tak i se signálem dvojice Přikryl-Čermák.

V další příležitosti Mladé Boleslavi se zničehonic zjevil Kalabiška, jemuž ale míč ustřelil před nosem na poslední chvíli kapitán Pokorný. Vzápětí se mezi tři tyče liberecké svatyně nevešel ani další volej Ščuka. Na druhé straně našel Folprecht ve vápně Vůcha, který Diviše pořádně protáhl, ale nepřekonal.

V 74. minutě se už však míč v mladoboleslavské bráně třepotal. Vůch ve vápně prostrčil balon Bartlovi, ten obešel brankáře, ale zároveň zachoval chladnou hlavu, když místo zakončení zvolil ještě přihrávku na střídajícího Matěje Pulkraba, který hlavou dopravil míč do odkryté branky. Domácí ale záhy srovnali. Exekuce volného přímého kopu se ujal Jakub Rada, který precizní ranou přes zeď překonal Koubka.

Mladoboleslavští v závěrečné desetiminutovce svůj tlak stupňovali a do pokutového vápna Slovanu létal jeden centr za druhým. V nastavení to ale byl Egon Vůch, kdo mohl rozhodnout. V souboji tváří v tvář ale rychlý záložník na Diviše nevyzrál. Pro naše mužstvo už to ale nic neznamenalo.

Slovan zvládl závěr zápasu a po remíze 2:2 se fotbalisté pod vedením Jindřicha Trpišovského mohli radovat z konečné třetí příčky v tabulce Synot ligy, která mimo jiné znamená účast v 3. předkole Evropské ligy.