FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dynamo Drážďany - FCSL 4:1
30.11.2015

Future League: Juniorka nestačila na německé Drážďany a prohrála o tři branky

Lukáš Michalík
Neustadt/Liberec - Naše juniorka v pondělí nastoupila ke svému pátému, a zároveň poslednímu, utkání v rámci mezinárodní soutěže Future League. Mužstvo trenérského tandemu Čapek - Janů v německém Neustadtu utkalo s výběrem Dynama Drážďan. Německý klub utkání súžované vytrvalým deštěm zvládl lépe a po vítězství 4:1 se posunul na první místo tabulky.
5.kolo, pondělí 30.11.2015, 17:30, Neustadt
Dynamo Drážďany Dynamo Drážďany
4:1
(2:0)
FC Slovan Liberec: Konečný – Čuřík, Šustr, Pimpara, Chlumecký – Djika, Can – Dydowicz, Vojtěšek, Krejčí – Dudek.
Střídání: Od 46. minuty Bláha, Garčár, od 60. Bělíček, Heppner, Pospíšil a Šulc.
Branky: 9. Landgraf, 39. Kreuzer, 47. Fetsch, 86. Väyrynen - 82. Šulc.
Diváci: 302

Německé Drážďany měly před utkáním s naším týmem na svém kontě po čtyřech zápasech sedm bodů, tedy o bod více než juniorka Slovanu. V případě vítězství se jedno či druhé mužstvo mohlo posunout do čela tabulky před pražskou Spartu.

Za nepříznivého počasí se vstup do utkání lépe vydařil domácím, kteří poprvé udeřili v 9. minutě, kdy se povedenou ranou prosadil Jeff Kornetzky Landgraf. Dynamo bylo v průběhu prvního poločasu aktivnějším mužstvem a do přestávky svůj náskok ještě navýšilo. Zhruba pět minut před poločasovým hvizdem vstřelil druhou branku Drážďan Niklas Kreuzer.

Krátce po změně stran jeden z hostujících fotbalistů zahrál nedovoleně uvnitř pokutového území, čímž německému celku nabídl možnost pokutového kopu. Míč si na penaltovný puntík postavil Mathias Fetsch, nemýlil se a zvýšil již na 3:0.

Inkasovaný gól z penalty, jako by liberecké mladíky probudil a ti si pak vytvořili několik možností, jimiž mohli vývoj utkání zdramatizovat. Zasloužené snižující trefy se Slovan dočkal v 82. minutě, kdy se z hranice velkého vápna prosadil povedenou střelou střídající Jan Šulc. Domácí v závěru další inkasovaní nedopustili, naopak, čtvrtou branku svého týmu stačil vsítit Tim Väyrynen, který tak za tímto německo-českým soubojem učinil definitivní tečku.

Tomáš Janů (asistent trenéra FC Slovan Liberec): Hráli jsme na travnatém hřišti, které bylo hodně podmáčené. Celý zápas intenzivně pršelo, což zápas dost ovlivnilo. Proti nám nastoupil velice kvalitní soupeř, který byl velmi dobře silově vybaven. Pro naše mladé kluky to byla výborná škola. Branku jsme dostali z první střely na bránu, soupeřův hráč to trefil krásně. V prvním poločase jsme tahali za kratší konec a do kabin šli s dvougólovým mankem. Hned na začátku druhé půle jsme dostali gól z penalty a od té doby kluci začali hrát odvážněji, více si věřili a vytvořili si pár slibných šancí, které jsme mohli proměnit. Soupeř vyhrál zaslouženě, ale jak už jsem řekl, pro naše hráče to byla velká zkušenost.