FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 3:0
11.11.2012

Gambrinus liga, 14.kolo: FK Teplice vs. FC Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Lukáš Váňa
Slovan přivezl bídným Teplicím tři body. Domácím stačil rychlý gól, devítičlená obrana a perfektní brejky. Náš tým předvedl největší mizérii v koncovce, kdy ani vyložené šance nedokázal proměnit. Zakletí Stínadel pokračuje ...
14.kolo, neděle 11.11.2012, 15:00
FK Teplice FK Teplice
3:0
(2:0)
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Rosa, Podaný - Kerič (79.Dolejš), Jarolím, Ljevakovič, Jursa (88.Vachoušek), Chovanec - Mahmutovič (87.Melunovič)
FC Slovan Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelić, Fleišman - Šural, Bosnačić, Vácha, Janů, Blažek (68.Mustafa) - Delarge (46.Hadaščok)
Branky: 1.Mahmutovič, 25.Lüftner, 76.Jarolím Žk: 45.Rosa, 61.Mahmutovič, 85.Ljevakovič - 50.Kušnír, 53.Bosančić, 85.Kelić Čk: Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Pospíšil
Diváci: 3015

Slovanu chyběl Jiří Štajner, který má svalové zranění a na podzim už nejspíš nenastoupí. A zápas na Stínadlech začal pro naše hráče jako z černého snu. Už ve 21. vtěřině Slovan prohrával. Mahmutovič se dostal za naší obranu a křížnou střelou chladnokrevně otevřel skóre - 1:0.

Ve 3. minutě mohlo být vyrovnáno. Šural po pravé straně a zpětnou přihrávkou našel Delarge. Následný závar přinesl dvě střely, kdy před prázdnou brankou naši hráči trefili jen bránící hráče. V dobré pozici byl navíc ve vápně sražen Blažek, který se tak k zakončení nedostal.

V 10. minutě střílel nebezpečně domácí Jursa, Bičík byl u tyče ale včas a balon vyrazil. Ve 14. minutě dostal dost prostoru Bosančić, po pár krocích napřáhl ke své typické střele, ta ale tečovaná skončila těsně vedle tyče. V 19. minutě vyčaroval Kušnír parádní přihrávku pro Šurala. Ten si obhodil Podaného a z úhlu šel na brankáře. Akce ale skončila takovou polostřelou, polocentrem, který prolétl vápnem do zámezí.

Ve 23. minutě zahrozily opět Teplice. Mahmutovičova sražená střela se dostala ke Keričovi, který byl sám před Bičíkem. Trefil ale jen boční síť naší branky. Slovan se nastěhoval na půlku Teplic, z převahy se ale šance nerodily. Ohrožením Grigarovy branky tak byl pouze ve 29. minutě roh Tomáše Janů, na který si naskočil Blažek a střelou o zem poslal míč těsně nad branku. Jinak domácí tvrz našemu tlaku odolávala. Žlutomodří postavili před svým vápnem početný obraný val a vyrážely do sporadických brejků. Ty ale byly nebezpečné. Stejně jako domácí standardky. Ve 35. minutě po brejku kopal Jarolím rohový kop, na přední tyči skákal osamocený Lüftner a hlavou se nemýlil - 2:0.

Ani druhý gól nesrazil naše hráče do kolen. Šural si šteloval vevápně míč ke střele, v poslední chvíli ale o něj přišel. Blažek v dobré pozici napálil balón vedle. Solidní šanci měl Bosančić, na hranici vápna ale míč promáchl, akce ale pokračovala a do gólové šance se dostal Šural. Těsně před střelou ho ale zastavil sudí Příhoda, který odpískal útočný faul jednoho z našich hráčů. Slovan se snažil, ale koncovka nám nevycházela. První poločas jsme prohráli o dvě branky.

Do druhé půle poslal trenér Šilhavý do útoku čerstvého Hadaščoka. Domácí V 55. minutě předvedl Slovan doposud nejhezčí akci. Vácha vysunul Šurala, ten šikovným dloubákem našel volného Bosančiće, kterého ale skvěle vychytal vyběhnuvší Grigar. Domácí si míč ale ještě málem srazili do vlastní branky. Grigar na začátku druhé půle čaroval. Po Bosančićově tutovce vychytal Šurala a následně i Blažka. Slovan Teplice mačkal, ale gól stále nepřicházel.

Další gólová šance Slovanu přišla v 71. minutě. Ale Šural s ní naložil bídně. Od 60. minuty sledujeme na Stínadlech stále stejný obraz hry. Devět hráčů ve žlutém chrání vápno, borci v modrém se snaží tento blok překonat - neúspěšně. V 75. minutě zaútočil Slovan po pravé straně, jeden z našich hráčů padl ve vápně a dožadoval se pokutového kopu. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře, následoval rychlý brejk, který sám před Bičíkem zakončoval Jarolím - 3:0.

Naši hráči předvedli velké trápení v koncovce, domácí byli naopak nadmíru produktivní. Nemoucnost našeho týmu na stadionu v Teplicích tak trvá i nadále. Naposledy se tu Slovan radoval z vítězství i vstřeleného ligového gólu v sezóně 2004/2005.