FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 1:0
11.04.2010

Gambrinus liga, 24. kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Teplice 1:0 (1:0)

Michal Vít
Po Jablonci jsme v rámci 24. kola Gambrinus ligy porazili na stadionu U Nisy i dalšího aspiranta na titul Teplice. Utkání rozhodla Dočkalova proměněná penalta z konce prvního poločasu. V závěru zápasu si hosté vytvořili obrovský tlak, ale výtečné zásahy Hauzra a obětavé obranné zákroky zapříčinily, že všechny body zůstaly opět doma.
24.kolo, neděle 11.4.2010
1:0
(1:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - M. Zeman, J. Polák, R. Kelić (51. M. Holeňák), T. Janů (46. J. Liška) - B. Dočkal, L. Vácha, M. Gecov, P. Papoušek (79. J. Vojta), L. Vulin - J. Nezmar
FK Teplice: M. Slavík - V. Vidlička, M. Klein, P. Lukáš, A. Rosa - A. Ljevakovič (75. P. Verbíř), M. Matula, Š. Vachoušek, V. Stožický - T. Vondrášek (12. L. Zoubele), A. Mahmutovič
Branky: 44. B. Dočkal (p). ŽK: 54. L. Vácha, 55. P. Papoušek, 88. M. Holeňák, 90. J. Vojta - 42. V. Stožický, 43. P. Lukáš, 90. A. Rosa. Rozhodčí: Mikel - Slavík, Tacina, Kocián.
Diváci: 3728

Početná marodka Slovanu si vyžádala několik změn v základní sestavě i herním systému. Fanoušci tak při úvodním hvizdu zaregistrovali přechod na hru s pěti záložníky s povytaženým Papouškem. Na brankářském postu pak nemocného Zicha zastoupil Hauzr. Na lavičce náhradníku byl již připraven i Kerič. Jeho zdravotní stav však stále nebyl stoprocentní.

Slovan začal utkání aktivně a v úvodních minutách nepustil Teplice na svou polovinu hřistě. Vidět byl zejména Papoušek, který dvakrát prověřoval Slavíkovu pozornost. V 10. minutě se po chybě Rosy dostal do zakončení také Dočkal. Jeho střelu však ještě stačil zblokovat sám Rosa, který tak napravil svoje předchozí zaváhání.

Teplice s přibývajícím časem vyrovnaly hru a v 18. minutě měl na kopačce úvodní gól Zoubele, který tečoval střílený centr Ljevakoviče. Hauzr však předvedl vynikající reflex a vyrazil střelu na roh. Rychle rozehraný rohový kop jsme sice odvrátili, ale hosté míč vrátili zpět do pokutového území, kam si naběhl nehlídaný Mahmutovič. Hostující hráč se snažil přehodit Hauzra, ten však jeho úmysl vystihl. Teplickým pak ihned z protiútoku odpověděl kdo jiný než Papoušek. Jeho pumelici z přímého kopu Slavík raději vyboxoval před sebe.

Hosté byli po zbytek prvního poločasu častěji u míče. Příležitosti si však vytvářel spíše Slovan. Zakončení našich fotbalistů však vázlo. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, předvedl Slovan pohlednou akci na jeden dotyk na jejímž konci fauloval Lukáš Nezmara a sudí Mikel ukázal na penaltový puntík. Nabídnoutou šancí nepohrdl Dočkal, který Slavíkovi nedal šanci a střelou do protipohybu gólmana poslal Slovan do vedení - 1:0. Po prvním poločase tak fanoušky mohl hřát jednobrankový náskok.

Do druhého poločasu trenéři pozměnili sestavu. Na hřiště se již nevrátil Janů, kterého nahradil Liška. Ten se postavil na levý kraj zálohy. Vulin se pak stáhl do obrany. Přesto právě přes naši levou stranu vedly Teplice ve 47. minutě téměř gólovou akci. Centr Stožického jsme sice ještě stačili odkopnout, ale míč se dostal přímo k Zoubelemu, který naštěstí z šesti metrů netrefil branku.

V 66. minutě spálil obrovskou šanci Gecov, který po Zemanově přihrávce za malé vápno nechal vyniknout Slavíka. V 80. minutě pak přinesl oživení do hry Slovanu Vojta, když minutu po svém vystřídání připravil gólovku pro Lišku, který však trefil pouze tyč.

Závěr zápasu přinesl neuvěřitelné drama. Hosté si vytvořili obrovský tlak a po střelách Zoubeleho nás od vyrovnání zachránil dvěma výtečnými zákroky Hauzr. Při teplické hře vabank měl jednu stoprocentní šanci i Slovan, Vácha však z velkého vápna těsně minul pravou tyčku. Dramatický konec zápasu jsme tak zvládli a po Jablonci jsme si připsali další cenný skalp mužstva s ambicemi na titul.