FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 0:0
02.09.2012

Gambrinus liga, 6. kolo: FC Slovan Liberec vs. SK Slavia Praha 0:0

Michal Vít
V 6. kole Gambrinus ligy jsme remizovali bez branek se Slavií. Hosté byli po celý první poločas lepším týmem. Naši hráči zabrali až ve druhé půli. Přesto branka v tomto utkání nepadla. Po Jihlavě jsme tak U Nisy nedokázali porazit dalšího soupeře.
6.kolo, neděle 2.9.2012, 17:00, U Nisy
0:0
(0:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Bičík - Liulka, Karišik, Kelić (46. Nezmar), Fleišman - Kušnír, Vácha, Janů, Breznaník - Mustafa (77. Rabušic), Blažek (46. Souza)
SK Slavia Praha: Čontofalský - Nitranský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák, Zmrhal - Vošahlík (72. Mičola), Kisel (88. Cicman), Tusjak - Škoda
ŽK: 1:4 (Janů - Juhar, Vošahlík, Mičola, Cicman) ČK: 1:0 (Fleišman) Rozhodčí: Příhoda - Košec, Kovařík
Diváci: 4848

Trenéři udělali oproti předchozím zápasům několik změn. Ve stoperské dvojici se od začátku představil Karišik. V záloze naopak dostal znovu příležitost Kušnír místo Bosančiče. Útočné duo tentokrát hrálo ve složení Blažek - Mustafa. Pro druhého jmenovaného to tak bylo první utkání v Gambrinus lize pokud nebudeme počítat dvě odehrané minuty v Českých Budějovicích.

Úvodní minuty zápasu mnoho vzruchu nepřinesly. Hra byla z obou stran rozháraná s velkým množstvím zkažených přihrávek. Územní převahu měla Slavia, která se dokázala dostávat do šancí. Hned ve druhé minutě mohla jít do vedení, když propadlý centr Vošahlíka našel Tusjaka, který však z malého vápna střílel placírkou vedle branky. Ve 14. minutě se po nedorozumění Karišika s Bičíkem dostal ve vápně k zakončení Latka. Jeho pokus však náš stoper ještě stačil zblokovat. Zbytek poločasu se o Bičíkovu pozornost staral Juhar. S jeho ranami z dálky si však náš gólman poradil. Na slibnou příležitost Slovanu čekali fanoušci marně. V prvním poločase taková akce k vidění nebyla. Do šaten tak šli naši hráči za bezbrankového stavu.

Do druhé půle udělali naši trenéři dvě změny v sestavě. Místo Blažka nastoupil Souza a Keliče nahradil Nezmar. Ve 49. minutě Slovan konečně zahrozil. Vácha z vlastní poloviny vyslal za obranu přesným centrem Breznaníka, jehož pokus nakonec Čontofalský vyrazil do bezpečí. Prosadit se posléze mohl i sám Vácha, který před vápnem obral o míč Zmrhala. Jeho přízemní střelu však Čontofalský vykryl. Na druhé straně pak z brejku zahrozili hosté. Míč se dostal až k Juharovi, který měl dostatek času a prostoru. Svou střelu však poslal zbrkle nad naší branku. V 56. minutě si Juhar spravil chuť, když z přímého kopu vyslal pumelici do levé šibenice. Bičík však byl u tyče včas a míč vyrazil. Postupem času se hra uklidnila. Další zajímavá příležitost přišla až v 71. minutě, kdy se odražený centr Breznaníka dostal až na velké vápno k Fleišmanovi, jehož křižná střela prošla malým vápnem a skončila vedle branky.

Pražané opět zahrozili až v 78. minutě, kdy Bičík vyběhl daleko od své branky, aby odvrátil hostující nákop. Míč mu však v rozhodující chvíli odskočil daleko od nohy přímo ke Kiselovi, který se z první snažil balón usměrnit do branky. Od pohromy nás ale zachránil vrátivší se Nezmar. V 85. minutě jsme si na druhé straně hřiště vytvořili ze závaru ve vápně několik šancí. Hosté však stačili všechny naše pokusy zblokovat. Rostoucí tlak Slovanu zastavil o dvě minuty později sudí Příhoda, když vyloučil Fleišmana za lehké stažení Petráka. Do konce utkání se tak na bezbrankovém skóre již nic nezměnilo a Slovan tak U Nisy po Jihlavě ztratil další body i se Slavií.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): "Neodehráli jsme vůbec dobré utkání. Hráči ztráceli hodně zbytečných balonu a ani pohyb po hrací ploše nebyl ideální. V prvním poločase jsme se vůbec nedostali do naší hry, Slavia toho dokázala využít a přehrávala nás. Do druhého poločasu jsme museli udělat určité změny, které byly zaviněny zraněními. Dnes jsme navíc než na bod neměli. Za remízu jsme rádi."

Petr Rada (SK Slavia Praha): "V prvním poločase jsme začali hrát aktivně a soupeře nepustili do žádné šance. Ve druhé půli jsme se dopustili malinké pasivity a Liberec se okamžitě začal dostávat do zápasu. Avšak žádnou větší šanci si nepřipravil. Mrzí mě, že nám předvedený výkon stačil pouze k jednobodovému zisku. Řekl bych, že jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si i šance, které se klidně mohly proměnit v cenné vítězství."