FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 2:2
30.09.2012

Gambrinus liga, 9.kolo: FC Hradec Králové vs. FC Slovan Liberec 2:2 (1:1)

Lukáš Váňa
Naši hráči zbytečně přišli o dva ligové body. V Hradci Králové byl Slovan blízko plného bodového zisku, fatální chyba v defenzivě nás ale o dva body připravila. Dvakrát jsme vedli po gólech Štajnera, Hradec ale vyrovnal i v deseti lidech.
9.kolo, neděle 30.9.2012, 17:00, Všesportovní stadion, Hradec Králové
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
2:2
(1:1)
FC Hradec Králové: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Štěpán (72. Zelený), Šisler, Hochmeister, Harba (88. Pávek) - Dvořák, Uškovič
FC Slovan Liberec: Hauzr - Liulka, Kelić, Tóth (33. Nezmar), Fleišman - Kušnír, Vácha, Janů (88. Hadaščok), Blažek (52. Bosančić) - Štajner, Rabušic
Branky: 25. Dvořák, 83. Harba - 7. a 66.(p) Štajner ŽK: 59. Poděbradský, 64. Uškovič, 69. Šisler, 83. Harba - 51. Kušnír, 76. Vácha ČK: 65. Hochmeister Rozhodčí: Michal Paták - Jan Paták, Emauel Marek
Diváci: 4231

Od podzimní ligové části roku 2010 nestál v brance Slovanu jiný brankář než David Bičík. Jeho série dnes skončila a zastavila se na 68 ligových zápasech v kuse. Dnes ho do branky nepustilo zranění. Trenér Jaroslav Šilhavý tak poslal do branky veterána Zbyňka Hauzra.

Hned v 1. minutě se domácí tlačili do útoku, výsledkem byl prví rohový kop. Nebezpečný centr prošel naším vápnem, Štěpán ho z pravé strany vrátil před naší branku, kde se stal kořistí Hauzra. Ve 4. minutě se prvního rohu dočkal i Slovan, nebezpečný ale nebyl. V té samé minutě mířil za domácí obranu dlouhý míč, Rabušic se šikovně obtočil kolem Fukala a střelou z první vystrašil brankáře Koubka. Balon ale skončil těsně vedle.

V 7. minutě šel Slovan do vedení. Štajner rozehrál přímý kop, míč se k němu vrátil a Štajner netradičně napřáhl ke střele z nějakých dvaceti metrů, balón těsně před Koubkem skočil a od jeho hrudi se odrazil pod břevno - 0:1.

V 15. minutě propadl mezi našimi stopery balón na rozeběhnutého Štěpána. Ten naservíroval na penaltu gólovou přihrávku pro Harbu, který ale ve vyložené šanci branku minul. Ve 21. minutě centroval do našeho vápna Harba, tísněný Dvořák ale hlavičkoval mimo tyče.

Ve 23. minutě vymysleli domácí další šanci. Holeš se na pravé straně prosadil hezkou individuální akcí a prošel až do našeho vápna. Jeho střelecký pokus obrana zblokovala, a poradila si i s dorážkou střelce z druhé vlny. Z protiútoku zahrozil brejkem Štajner, jeho centr ale obrana ve vápně zblokovala.

Slovan si koledoval o vyrovnání, a to také přišlo. Ve 25. minutě centroval do našeho vápna Štěpán, zcela volný Dvořák před Hauzrem neměl příliš práce s vyrovnáním. Hauzr neměl na jeho hlaviku šanci reagovat - 1:1. A ve 27. minutě mohlo být ještě hůř. Rychlonohý Harba utekl po levé straně, dostal se za obranu a v gólové šanci narazil až na Hauzrovy rukavice. Náš brankář skvělým zákrokem vyrazil na roh. Ten už jen z nosítek sledoval Tóth, který se zranil a musel být vystřídán.

Ve 34. minutě se po delší době dostal do šance náš tým. Dlouhý balón dokázal zkrotit Rabušic, míč dostal až na levou stranu vápna, kde se do něj pohotově opřel Blažek a hezkým volejem prověřil připravenost Koubka, ten byl tentokrát na místě. Pak přišla série několika chyb naší defenzivy, které ale naštěstí domácí nedokázali potrestat. Ve 40. minutě střílel vedle domácí branky Štajner.

Ve 42. minutě vyšel domácím rychlý kontr. Dvořák utekl po pravé straně, před vápnem našel Štěpána, který posunul vedle sebe na rozeběhnutého Poděbradského. Jeho rána šla vysoko nad branku. V závěru poločasu domácí dostali míč do naší sítě, bylo to ale po avizovaném i odpískaném ofsajdu. Poločas skončil 1:1.

Ve 47. minutě uvolnil Liulka ve středu hřiště Váchu. Náš záložník si s balonem seběhl před vápno a skvělou uličkou poslal do zakončení Rabušice. Ten byl tísněn a střílel vedle. O minutu později Slovan dobře zakombinoval, akci zakončoval po přihrávce Štajnera levý obránce Fleišman. Ve velké šanci ale nevystřelil z první, zasekl si na svou slabší pravačku a tvrdě vystřelil těsně nad. V té samé minutě hlavičkoval Rabušic, brankář byl ale připraven. Úvod druhé půle patřil jednoznačně našemu týmu.

V 55. minutě kopal domácí Harba rohový kop, Dvořák hlavičkoval mimo. Poté rozehrál Hauzr nakrátko na Keliće, ten mu pod tlakem míč vrátil a Hauzr před atakujícím hráčem skluzem vypíchl na Nezmara. Náš brankář byl při zákroku faulován.

V 63. minutě střílel nad Vácha. Poté Slovan předvedl parádní kombinaci, které chybělo jen zakončení. V 65. minutě poslal jeden z našich hráčů centr na zadní tyč, kde se k hlavčce snažil prodrat Štajner. Bránil ho ale Hochmeister a podle všeho zahrál úmyslně rukou. Rozhodčí ani chvíli neváhal a Hochmeistera vyloučil. Nařízený pokutový kop proměnil chladnokrevně Štajner - 1:2.

V 83. minutě fatálně chybovala naše obrana a do obrovské šance pustila domácího Harbu. Ten šel nějakých třicet metrů sám na brankáře Hauzra a své sólo zakončil vyrovnávací brankou. Hauzr si na míč sice sáhl, ale vyrazit ho nedokázal - 2:2. Slovan přišel zbytečně o potřebné ligové body.