FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 0:4
21.01.2017

Hrubý zůstal nepřekonán, Slovan podlehl Jablonci 0:4

Kryštof Rossmann
Mladá Boleslav - Ve druhém sobotním zápase se libereckým hráčům nepodařilo skórovat. Po prohře s Trenčínem tak nestačili ani na rivala z Jablonce, kterému podlehli 0:4. Skupinu B Tipsport ligy završilo naše mužstvo s celkově třemi vybojovanými body.
MBL, sobota 21.1.2017, 13:00
0:4
(0:2)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Machuča, Piško, Karafiát, Bartošák - Ekpai, Breite, Obročník, Šulc - Voltr, Baroš.
Náhradníci: Porcal - Chlumecký, Micovčák, Kubyškin, Vůch, Heppner.
FK Jablonec: Hrubý – Hanousek, Hübschmann, Pernica, Janković – Jiráček, Pospíšil – Mehanovič, Kubista, Diviš – Wágner.
Náhradníci: Richter, Beneš, Kouřil, Tecl, Trávník, Končal, Mihálik.
Branky: 4. Diviš, 31. Diviš, 82. Mihálik, 84. Tecl.

Do duelu nevstoupil Slovan pravou nohou, po čtyřech minutách si na centr do pokutového území naběhl Jaroslav Diviš, vyskočil nejvýše a hlavičkou přidělil hráčům v zelených dresech vedení. Na další velkou šanci si diváci v Mladé Boleslavi museli počkat až do třicáté minuty, avšak příležitost to byla obrovská.

Radek Voltr se dostal do rychlého brejku, který zakončil šikovně umístěnou přízemní ranou. Bohužel pro naše mužstvo se míč od vnitřní strany tyče odrazil mimo nebezpečné území. Záhy navíc přišel tvrdý direkt v podobě druhé inkasované branky. Po rychlém protiútoku se dostal míč k Jaroslavu Divišovi, ten si ho zpracoval a propálil Dúbravku podruhé.

Liberečtí duel rozhodně nevzdávali, ale Hrubý zůstal nepřekonán až do přestávky. Po pauze navíc mohli Jablonečtí udeřit, nepříjemnou přihrávku z pravé strany ale nakonec nikdo ze zelených za Dúbravku neuklidil. Na druhé straně se do velké šance dostal Baroš, který měl dostatek času na zamíření, i tak jeho střelu Hrubý dokázal zneškodnit.

V 74. minutě měl Slovan k dispozici zajímavou standardní situaci, nicméně jablonecký gólman nakonec nemusel ani zasahovat, jelikož projektil trefil zeď. Naopak fotbalisté v zelených dresech se ještě dvakrát dokázali prosadit. Nejprve využili zaváhání liberecké obrany, když po přesné přihrávce zakončoval do poloodkryté brány Ondřej Mihálik.

A nakonec se defenzivou Slovanu dokázal probít ještě Stanislav Tecl, který dal výsledku definitivní podobu. Slovan prohrál s Jabloncem 0:4 a základní skupinu Tipsport ligy tak zakončil s třemi vybojovanými body.