FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 2:0
25.11.2007

I.Gambrinus liga, 14.kolo: SK Dynamo České Budějovice vs. FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Tým pod vedením Ladislava Škorpila poprvé prohrál. Matný výkon našich hráčů využily České Budějovice. Naši trenéři se nemohli spolehnout na výkon Nezmara a Košťála, kteří pro zranění nenastoupili.
14.kolo, neděle 25.11.2007
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
2:0
(0:0)
SK Dynamo Č. Budějovice: P. Kučera - J. Peroutka, D. Horejš, T. Hunal, M. Žižka - J. Plocek, M. Vozábal (74. M. Mašát), J. Hílek, J. Černý - V. Mrkvička, T. Stráský (77. M. Plichta).
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár, M. Holeňák (21. J. Polák), A. Petrouš (81. M. Jirouš), T. Janů - T. Frejlach (46. J. Dohnálek), I. Hodúr, J. Bílek, P. Papoušek - F. Dort, J. Blažek.
Branky: 9. Černý, 70. Stráský. ŽK: Černý, Žižka - Hodúr, Petrouš, Blažek. Rozhodčí: Adam - Gallo, Kubáň, Moudrý.
Diváci: 2431

První poločas nenabídl mnoho hezkých fotbalových momentů. Hned po pár vteřinách se ke střele dostal Papoušek, balon mu ale nesedl a skákavá střela šla mimo tyče.

V 9. minutě přišel nejhezčí okamžik první půle, bohužel přinesl radost domácímu týmu. Jaroslav Černý se postavil k přímému kopu ze 30 metrů. A jeho ránu zastavila až síť za zády brankáře Zlámala - 1:0.

Ve 14. minutě mohl zvýšit náskok Dynama Peroutka, branku ale minul. Pak hra na dlouho umřela. Domácí se spokojili s bráněním náskoku a naši hráči se ne a ne prosadit. Jejich hře chyběl nápad, důraz i přesnost. Domácí bezproblémově kouskovali hru a čekali na brejky. Ve 36. minutě jeden takový brejk zazdil Stráský, který si nechal utéct balon před prázdnou brankou.

Ve 39. minutě vlétl mezi naše statické hráče Mrkvička. Čtyři naši stáli a čekali, až balon spadne na zem, Mrkvička mezi ně vlétl, míč sebral a tvrdě vystřelil. Zlámal byl naštěstí připraven. Poločas jsme prohráli 1:0.

Druhá půle byla v našem podání snad ještě horší než ta první. Z fotbalu musely diváky bolet oči. Domácí hráči polehávali, našim se nedařilo. Několik šancí přesto měli, v 55. minutě byl v hlavní roli Papoušek. Nejdříve jeho přímý kop zastavila hradba těl, k balonu se ale dostal Polák, střílel ale do míst, kde byl připraven Kučera. V té samé minutě pálil Papoušek výrazně nebezpečněji, Kučera balon jen vyrazil ale Blažek se k zakončení nedostal.

V 70. minutě se zdržující České Budějovice dočkaly gólové pojistky. Rychlý brejk vedl Plocek a hlavou parádně zakončil Stráský.

O utkání bylo v podstatě rozhodnuto a hráči pouze čekali na konec. Nezajímavé utkání tak přineslo dvě krásné branky a tři body domácímu týmu.