FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 1:0
09.12.2007

I.Gambrinus liga, 16.kolo: Bohemians 1905 vs. FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Naši hráči poslední utkání v roce prohráli. Ve Vršovicích nestačili na domácí Bohemians 1905. V zajímavém utkání ale nebyli horším týmem. Bojovnosti a nasazení klokanů však nestačili. Rozhodující gól padl už v 19. minutě.
16.kolo, neděle 9.12.2007
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
1:0
(1:0)
Bohemians Praha 1905: R. Sňozík - L. Marek, M. Nikl, P. Lukáš, M. Šmarda - J. Moravec, I. Hašek, J. Morávek, D. Bartek (56. J. Rychlík) - M. Škoda (65. D. Slezák), M. Ordoš (87. V. Bálek).
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár, P. Košťál, J. Polák (81. M. Jirouš), A. Petrouš - J. Dohnálek (60. F. Dort), J. Bílek, T. Frejlach (66. Hudson), P. Papoušek - J. Blažek, J. Nezmar
Branka: 19. Škoda. ŽK: Hašek, Morávek, Šmarda - Polák, Blažek. Rozhodčí: Příhoda - Ondo, Pelikán, Mikel.
Diváci: 6047

Úvod utkání byl takovým lehkým oťukáváním. Jan co se ale oba týmy rozkoukaly předvedly ofenzivní manévry. Obrany se na nich podílely dostatečným množstvím chyb a nabínutých šancí.

Ve 4. minutě měl po přímém kopu šance náš tým, domácí ale obětavě střely blokovali. O dvě minuty později zase zatrnulo našim fanouškům, Zlámal byl v souboji s Ordošem ale úspěšnější.

V 15. minutě přišla první vyložená šance zápasu. Krásnou akci po ose Blažek, Nezmar zakončoval sám před brankářem Bílek. Sňozík ale jeho záměr vystihl. O minutu později chybovala domácí obrana znovu, i tentokrát byl Sňozík na místě a zastavil pokus Blažka.

Po našich šancích přišel gól. A podílela se na něm ani ne tak šikovnost domácích jako nedůslednost našich. Sérii chyb završil Polák, jenž razantním odkopem trefil domácího Škodu a balon se od něj v 19. minutě odrazil do sítě - 1:0.

Naše hráče gól nepoložil, hned ve 21. minutě jsme měli další nadějný brejk. Nezmarova přihrávka ale neprošla na volného Frejlacha.

Ve 37. minutě zahrozili domácí, Ordošův přímý kop mířil těsně vedle branky. Hned z protiútoku předvdl náš tým nejhezčí akci první půle. Papoušek vysunul Blažka, ten ve střelecké pozici přihrával před volnou branku na Nezmara. Jeho gólovou střelu ale stihl zázračně vyrazit Sňozík.

Zejména díky skvělému Sňozíkovi vyhráli domácí poločas 1:0.

Druhá půle začala náporem našeho týmu. Domácí se bránili a spoléhali na brejky. Diváci tak sledovali atraktivní podívanou plnou šancí na obou stranách. Za domácí mohli skórovat Škoda, Moravec či Morávek. Domácí hráči hráli na hranici pravidel i sebeobětování. Řada jejich agresivních zákroků však zůstala bez trestu.

Našim hráčům oproti tomu obdobné nasazení chybělo. Největší šanci skórovat měl ve druhé půli z našeho týmu Nezmar. V 88. minutě ale Dortův centr poslal Nezmar z malého vápna nad branku.