FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 1:2
04.03.2006

I.Gambrinus liga, 19.kolo: 1.FC Slovácko vs. FC Slovan Liberec 1:2

Lukáš Váňa
Naši hráči orámovali zápas góly. V 1. minutě skóroval Dort, ve třetí minutě nastavení Košťál. Díky těmto brankám jsme vyhráli na Slovácku 2:1. Premiéru v našem dresu zažil Jiří Bílek, který v základní sestavě nahradil distancovaného Abraháma.
19.kolo, sobota 4.3.2006
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
1:2
(0:1)
1.FC Slovácko: P. Drobisz - P. Němčický, M. Švejnoha, D. Šuškavčevič, O. Lysoněk (75. Kowalík) - M. Petržela, T. Polách, M. Lička (45. Březný), V. Malár (60. Róth) - M. Ivana, T. Sowunmi.
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Dort (84. Hochmeister), Hodúr (40. Papoušek), Bílek, Pudil - Holenda, Pospěch (67. Matula).
Branky: 81. Sowunmi - 1. Dort, 90. Košťál ŽK: Lička, Šuškavčevič, Němčický, Polách - Janů, Košťál, Dort, Matula. Rozhodčí: Racek - Kumstát, Večeřa.
Diváci: 4427

V základní sestavě se místo distancovaného Abraháma poprvé objevil Bílek. A hned v první minutě byl u zrodu naší gólové akce. Bílek vybojoval ve středu hřiště balon, nakopl jej na Holendu, který míč narazil na rozeběhnutého Dorta. Ten obešel dva protihráče, vběhl do vápna a o břevno otevřel skóre zápasu - 0:1.

Až do 20. minuty nás pak domácí svírali v ofenzivních kleštích. Ivana ani Malár neměli své šance ale nevyužili. Na druhé straně nebyl úspěšný ani Pospěch. Po dvaceti minutách se pak hra vyrovnala. Ve 29. minutě vydláždil Hodúr českou uličku a Pospěch šel sám na brankáře. Trefil ale pouze jeho nohy. O čtyři minuty později se souboj těchto dvou hráčů opakoval, Drobisz byl znovu úspěšnější.

Poté se domácí nadechli k velkému náporu. Naše defenziva v čele s brankářem Čechem najednou nevěděla kam dřív skočit. Sowunmiho krásnou hlavičku Čech likvidoval, vyrazil i několik nebezpečných centrů. Obránci se zase vrhali do střel, které mířily na naší branku. Choutky našeho soupeře jsme dokázali krotit až posledních pět minut první půle, kdy se nám dařilo podržet balon na svých kopačkách.

Druhá půle už přinesla o poznání volnější tempo hry. Našemu týmu se podařilo vyrovnat hru, přesto měli ale domácí stále více ze hry. První šanci druhé půle měli ale naši hráči, Pospěch se prodral do vápna a zpětnou přihrávkou hledal své spoluhráče. Dort ani Holenda se ale k balone nedostali. V 55. minutě měl gól na hlavě Sowunmi. Ve vyložené pozici ale balon nedokázal usměrnit.

Tlak domácích sílil, naše obrana ale odolávala statečně a s vypětím všech sil. Naše útočné akce zastavoval velmi často ofsajdový praporek. Výjimkou byla 75. minuta, kdy této pasti unikl Matula, jeho rána z úhlu ale rozvlnila jen boční síť. V 81. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Polách kopal standardku a naši hráči nedokázali pokrýt maďarského útočníka Sowunmiho. Ten hlavou zavěsil na 1:1.

Domácí se vrhli do útoku. Vítězství chtěli strhnout na svou stranu. Udeřila ale na straně druhé, a to v době, kdy to už nikdo nečekal. V 93. minutě jsme kopali roh, ve vápně domácích vznikl mumraj, který protnul vítěznou střelou Košťál - 1:2.