FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 2:2
18.10.2015

Juniorka dohrávala v Mladé Boleslavi v deseti. Přesto dokázala získat alespoň bod

Mladá Boleslava/Liberec - Hodně divoké utkání plné gólů, šancí i karet má za sebou naše juniorka. V rámci 13. kola Juniorské ligy se vypravila na hřiště Mladé Boleslavi a úvod ji vyšel dokonale. Machuča obstaral rychlé vedení, které vydrželo až do přestávky. Středočeši ale dvěma góly duel v druhém poločase otočili. Přesto Slovan zbraně nesložil a už bez vyloučeného Henzla srovnal na konečných 2:2.
13.kolo, neděle 18.10.2015, 11:00, Městský stadion Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
2:2
(0:1)
FK Mladá Boleslav: Godula – Lukeš, Koch, Milla, Malpon, Kateřiňák, Houžvička, Albina, Lacek, Kozma, Ladra.
FC Slovan Liberec: Hroššo – Šustr, Mudra (72. Čuřík), Chlumecký, Henzl – Cal (90. Pospíšil), Machuča (80. Tabeira), Knejzlík, Bláha, Krejčí (80. Kaiser) – Luckassen (72. Frimmel)
Branky: 65. Ladra, 69. Kateřiňák (pen.) - 6. Machuča a 73. Šustr. ŽK: Kozma, Ladra, Koch, Malpon. ČK: 68. Henzl. Rozhodčí: Váňa – Černý, Koval.
Diváci: 70

Juniorce Slovanu se vstup do utkání povedl na jedničku, když se hned po šesti minutách dostala do vedení. Krejčí se protáhl po levé straně hřiště až do šestnáctky soupeře, balon předložil volnému Ondřeji Machučovi, který nechytatelnou technickou střelou otevřel skóre.

Domácí Mladá Boleslav se probrala až po půlhodině hry, kdy se v nebezpečné pozici ocitl Milla. Ten se dokázal prodrat až do zakončení, které ale úspěšně vyrazil mimo tři tyče gólman Hroššo. Jen o pár minut později bylo před libereckou brankou opět pořádně rušno. Po nepřehledné skrumáži musel jeden z hráčů Slovanu odvracet balon až na brankové čáře.

Ve třicáté čtvrté minutě se balon snesl k padajícímu Luckassenovi, který jej ještě stihl nasměrovat na branku. Jeho pokus ale na poslední chvíli likvidoval obránce Koch ve skluzu a míč poslal do zámezí. Jen o tři minuty později dal o sobě vědět znovu nizozemský mladík v barvách Slovanu. Ten ale v těžké pozici poslal svoji důraznou střelu jen vedle branky.

Mladoboleslavská juniorka se ještě v samotném závěru prvního poločasu snažila o vyrovnání, avšak marně. Spokojenější tak odcházeli do šaten svěřenci trenéra Čapka, kteří měli v zádech jednobrankové vedení.

Úvod druhého poločasu se dlouho nesl ve vyrovnaném duchu. To změnila až akce domácího Milly z padesáté sedmé minuty. Pěknou ránu zpoza vápna mířící někam do horního rohu liberecké branky, ale dokázal Hroššo brilantním zákrokem zneškodnit a vyrazit na rohový kop. Středočeši se ale po náporu v šedesáté páté minutě přeci jen dočkali vyrovnání. Tomáš Ladra dostal ideální přihrávku, při které obešel bránícího protihráče a následně si poradil s libereckým gólmanem.

Velká nepříjemnost pro náš tým přišla v osmašedesáté minutě, kdy byl vyloučen Henzl. Ten zastoupil na brankové čáře svého brankáře, jenže si pomohl nedovoleně rukou a musel předčasně do sprch. Následnou nařízenou penaltu bez problémů proměnil Jiří Kateřiňák, který poslal balon přesně k tyči.

Slovan ale nesložil zbraně ani v deseti a po čtyřech minutách se dočkal vyrovnání. Balon se po standardní situaci a následné skrumáži před brankou nejrychleji dostal k Dominiku Šusterovi, který pohotovou dorážkou z malého vápna upravil na 2:2. V samotném závěru mohl dokonce misky vah na stranu našeho týmu převážit Bláha. Ten ale po přesném centru sám před Godulou nedokázal uspět a na konečném skóre už tak nic neměnil.