FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 5:1
21.02.2016

Juniorka držela až do sedmdesáté minuty se soupeřem krok, závěr však nezvládla

Kryštof Rossmann
Praha/Liberec - Svěřenci trenéra Pavla Čapka posilněni výhrou v ligové generálce zavítali v rámci prvního kola jarní části sezóny na hřiště pražské Dukly. Oba týmy si v utkání dokázaly vytvořit spoustu šancí, nicméně úspěšnější byli domácí, kteří především zásluhou čtyřech branek Manzii ukořistili vysokou výhru 5:1.
20.kolo, neděle 21.2.2016, 10:15, hř. ZŠ Mikulova
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
5:1
(1:1)
FK Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Preisler (56. Slávik), Jurendič, Bezdička (80. Vokoun), Bezpalec (C), Schindler, Farkaš, Koval, Troníček, Manzia
FC Slovan Liberec: Konečný – Šustr, Tvrzník, Ljulka (80. Heppner), Chlumecký, Dydowicz, Machuča, Luckassen, Pospíšil (65. Krejčí), Frimmel, Čuřík (72. Doležal)
Branky: 29. Koval, 61. Manzia, 77. Manzia, 86. Manzia, 89. Manzia – 40. Frimmel. ŽK: 20. Koval (DUK). Rozhodčí: Lerch – Melichar, Myška.

Slovan vstupoval do utkání posilněn dvěma hráči z A-týmu. Trenér Pavel Čapek měl k dispozici obránce Sergeje Ljulku a útočníka Kevina Luckassena. Právě druhý zmiňovaný v šestnácté minutě připravil svým centrem velkou šanci Machučovi. Ten zvolil hlavičku, ale trefil pouze tyč Vávrovy brány.

Liberečané byli na začátku duelu mnohem aktivnější. Nejprve ostře vypálil Sergej Ljulka a poté se ve stoprocentní šanci ocitl Luckassen. Ani jeden z modro-bílých však nakonec uspět nedokázal. A tak přišla řada na Pražany. Schindler vyslal do vápna pohledný centr, který z první tvrdou ranou zakončil Robert Koval - 1:0.

Odpovědět mohl záhy Dydowicz, nicméně svůj projektil mezi tři tyče nezakroutil. Ve čtyřicáté minutě bylo přeci jen vyrovnáno. Denis Frimmel zužitkoval hrubku obrany Dukly a tváří v tvář Vávrovi uspěl - 1:1. První poločas byl z pohledu Slovanu vydařený. Misky vah na stranu našeho celku mohl ještě před vypršením úvodních pětačtyřiceti minut převážit opět Luckassen. Jeho skluz po rychlém brejku ale nakonec nasměroval míč pouze vedle zařízení.

Po přestávce svěřenci trenéra Pavla Čapka pokračovali v aktivitě. Nejprve zatopil strážci svatyně Dukly svou hlavičkou z nebezpečné blízkosti Ljulka, poté natrefil tyč Tvrzník. Do 61. minuty byl Slovan svému soupeři nejméně vyrovnaným protivníkem, poté však předvedl doslova neuvěřitelný výkon útočník Bidje Manzia. Nejprve udeřil po pohledném sólu a vrátil vedení Dukle - 1:2. Následně třináct minut před koncem zužitkoval Bezdičkův přesný pas a zvýšil vedení domácích - 1:3.

V samotném závěru se navíc Manzia stihl prosadit ještě dvakrát. Nejprve dokonal hattrick díky přesné přízemní přihrávce Vokouna - 1:4. A následně dorazil po sérii odrazů balón v pokutovém území za bezmocného Konečného - 1:5. Juniorka tedy do jarní části nevstoupila ideálně, možnost složit reparát však bude mít již v pondělí 29. února, kdy nastoupí na domácím trávníku proti Hradci Králové.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): „První mistrovský zápas po vydařené zimní přípravě a vyrovnaném průběhu do 61. minuty skončil debaklem a ostudou. Zlomovým okamžikem byl druhý gól a efektivita nejlepšího hráče utkání Manzii, který nám za 25 minut dal čtyři góly. Přes stejný počet šancí byl rozdíl týmů v efektivitě zakončení a velmi dobrém rychlém přechodu do útoku soupeře.“