FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 2:0
21.10.2015

Juniorka měla hlavně během druhé půle drtivou převahu, avšak gól vsítit nedokázala

Kryštof Rossmann
Praha/Liberec - Dva rozdílné poločasy sehrála juniorka libereckého Slovanu v třetím kole Future league. Zatímco v první pětačtyřicetiminutovce byla aktivnější pražská Sparta, druhou již jednoznačně ovládli modro-bílí, kteří si dokázali vytvořit drtivou převahu. Gól však nakonec vsítit nedokázali, a proto odjíždějí z Prahy s prázdnou
3.kolo, středa 21.10.2015
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
2:0
(2:0)
AC Sparta Praha: Zavadil (46. Kabele) – Urban, Plechatý, Penc, Hovorka (46. Flak), Novotný (46. Čajkovský), Boula, Cabadaj, Císařovský (46. Rajmon), Špaček (67. Wala), Hložek (46. Surmaj).
FC Slovan Liberec: Konečný - Čuřík (60. Henzl), Pimpara, Bong, Chlumecký (45. Bělíček) - Bláha (60. Pospíšil), Cal Farías (45. Tabeira) - Kaiser (60. Barac), Machuča (45. Dydowicz), Knejzlík (45. Krejčí) - Frimmel
Branky:13., 27 Hložek. Rozhodčí: Hlavnička – Zelený, Švorc. Střely na branku: 3:12. Střely mimo branku: 2:6. Rohy: 3:11.

Sparta do utkání s libereckým Slovanem nastoupila v kombinované sestavě, svůj kádr totiž doplnila o několik mladších hráčů, čímž naše mužstvo trochu zaskočila. Modro-bílí bojovníci během první půle na defenzivu hráčů v rudých dresech téměř vůbec vyzrát nedokázali, zatímco domácím se skórovat podařilo, a to dokonce dvakrát.

Obě branky padly po rychlých brejkových situacích a pod oběma se podepsal stejný hráč - Daniel Hložek. Do kabin se tak oba celky rozcházely v rozdílném rozpoložení, zatímco domácí vedli pohodlným náskokem, fotbalisté z města pod Ještědem museli svoji hru přeorganizovat.

A to se povedlo na jedničku. Po přestávce se obraz hry od základu změnil, dopomohla tomu také série střídání, kterou si Pavel Čapek v pětačtyřicáté a šedesáté minutě připravil. Na hřišti byl vidět pouze jeden celek. Slovan totiž naprosto přebral iniciativu nad všemi herními dovednostmi a sám svého soka do šancí téměř nepouštěl.

Udeřit mohli liberečtí fotbalisté v průběhu druhého poločasu z vyložených šancí nejméně desetkrát, o čemž svědčí i statistika střelby. Nakonec však dopravit míč za brankovou čáru nedokázali, a musejí tedy odjíždět domů s prázdnou.

To se stalo v rámci Future league vůbec poprvé, jelikož náš celek v prvních dvou kolech dokázal vyzrát jak na německý Chemnitzer (3:2), tak Teplice (5:2). Soutěž bude pokračovat v polovině listopadu, kdy modro-bílí přivítají Hallescher FC.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): V úvodní půli jsme si nedokázali poradit s obmněněným kádrem Sparty. Byl jsem taktéž nespokojen s výkonem tří až čtyř hráčů, kteří nebyli takřka vůbec vidět, což přikládám za vinu jejich nekoncentrovanosti. Na začátku druhých pětačtyřiceti minut jsem sáhl po střídání a musím uznat, že se obraz hry změnil k lepšímu. Hráli jsme nátlakově, Sparta téměř přestala hrozit a my jsme si dokázali vytvořit obrovské množství šancí, bohužel jsme ani jednu nedokázali proměnit.

Z čehož jsem trochu zklamaný, jelikož si myslím, že jsme dnes neměli prohrát, ba naopak, měli jsme Spartu porazit. Bohužel jsme v první půli hráli možná až příliš komplikovaně. S druhým poločasem ale mohu být i přes nulový zisk spokojený. Hráči stříleli, uplatňovali vysoký presink a byli aktivní, chyběla pouze vstřelená branka.