FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 1:0
12.11.2013

Juniorka měla proti Slovácku řadu šancí, ve vítězství ale proměnila jedinou

Liberec - Úterní dohrávka 19. kola Juniorské ligy se odehrála netradičně na umělé trávě U Nisy. Naše juniorka vstoupila do utkání aktivně a od úvodních minut soupeře přehrávala. V zápase si dokázala vypracovat řadu šancí, které ale troskotali na dobře chytajícím brankáři Slovácka. Ten nakonec kapituloval sedm minut před koncem, kdy jej pokořil Bouška.
19.kolo, úterý 12.11.2013, 13:00, U Nisy, umělý trávník
1:0
(0:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Karisik, Pimpara, Pokorný - Novotný, Bouška - Frimmel, Guessan (46. Hadaščok), Dydowicz (74. Kaiser) - Káva (80. Polívka).
1.FC Slovácko: Fryšták – Karakakishev, Faouzi (62. Břečka), Macháč, Bartoš, Jeleček, Prajza, Svízela (77. Groulík), Kolínek, Fojtášek (84. Jibril), Trajtel.
Branky: 83. Bouška. ŽK: 1:3 (66. Novotný - 38. Faouzi, 51. Svízela, 77. Trajtel). Rozhodčí: Vaňkát - Blažej, Hanousek.
Diváci: 80

Liberecká juniorka měla od úvodních minut navrch, což mohla potvrdit již ve 4. minutě po střele Guessana. Ten ale v dobré pozici pálil jen do připraveného Fryštáka. Tentýž hráč se dostal do zakončení, které volalo po gólu o deset minut později. Tentokrát ale branku Slovácko dokonce přestřelil.

Převaha domácích byla v prvním poločase zřejmá, do další zajímavé příležitosti se po dlouhém autu dostal hlavičkují Frimmel, který svůj pokus poslal těsně vedle. Ve 24. minutě se zřejmě mohla pískat penalta, když si jeden z hostujících fotbalistů pomohl ve vápně rukou, hlavní rozhodčí byl však jiného názoru a hru nechal pokračovat.

Nejblíže k úvodní brance měl Slovan ve 34. minutě, kdy Pokorný zahrával přímý volný kop kousek za hranicí šestnáctky. Jeho rázný projektil ale skončil "jen" na tyči hostující branky. Slovácko bylo směrem dopředu bezzubé a žádnou vyloženou šanci si připravit nedokázalo. Na umělé trávě U Nisy tak diváci branku v prvním poločase neviděli.

Po změně stran se hra poněkud vyrovnala. Naše juniorka měla sice herně navrch, do gólových šancí se ale dostávala spíše sporadicky. Zajímavě tak vypadala až hlavička Pokorného z 69. minuty, která ale skončila těsně vedle, stejně tak, jako o chvíli později zakončení Kávy.

S přibývajícím časem už se diváci začali smiřovat s bezbrankovou remízou. Tu ale Slovan v poslední desetiminutovce odmítl. Po rychlém brejku centroval z levé strany Frimmel, jeho centr odvrátili zadáci Slovácka jen k osamocenému Lukáši Bouškovi, který svoji střelu levou nohou nasměroval přesně pod břevno a definitivně rozhodl o konečném výsledku - 1:0. Slovácko sice ještě odpovědělo v nastaveném čase sympatickou střelou Bartoše, ta ale skončila jen vedle liberecké branky.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): Po herní stránce jsem byl s výkonem spokojen. Dokázali jsme si vypracovat řadu šancí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Už jsem si myslel, že na to doplatíme. Nakonec se nám ale podařilo vstřelit gól a zvítězit. Je to škoda, branek mohlo být daleko víc. Opět bych chtěl pochválit výkony mladších hráčů. Novotný s Kávou odvádí obrovský kus práce a pro tým jsou velkým přínosem.