FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 2:0
24.09.2012

Juniorka na body v Hradci Králové nedosáhla, soupeři podlehla 0:2

Lukáš Šonský
Hradec Králové/Liberec – Juniorka Slovanu nedokázala bodovat ani ve čtvrtém venkovním utkání v řadě. Tým kouče Chytrého vyrazil k souboji devátého kola do Hradce Králové, kde se ani jednou střelecky neprosadil.
9.kolo, pondělí 24.9.2012, 16:30, Bavlna
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
2:0
(1:0)
FC Hradec Králové: Vízek – Shejbal (72. Novotný), Malý, Hofman, Ptáček (85. Furik), Krčál (88. Štulajter), Doležal, Kopáč, Novák, Zec (77. Bodlák), Halilovič (68. Krejčík).
FC Slovan Liberec: Kolář – Karamatič (71. Patka), Beníšek, Soběslav, Kmoníček – Isaac, Daniel (75. Leibl) – Drobílek (63. Vasilko), Dydowicz, Jánošík – Černý (70. Lukes).
Branky: 42. Hofman, 66. Halilovič. ŽK: Kopáč – Daniel, Lukes. Rozhodčí: Ochotnický – Arnošt, Berka.

Naše juniorka zahájila souboj na východě Čech aktivněji, zásluhou Dydowicze si připravila první příležitost. Hostující záložník efektivní patičkou posunul balon na Daniela, ten však ve výhodné střelecké pozici trefil jen hráče před sebou. Hradec odpověděl šancí Hofmana, jenž se řítil sám na Koláře. Gólman Slovanu ale v páté minutě zápasu svoji svatyni uhájil.

Domácí si postupem času vytvářeli mírnou převahu. Slovan se úspěšně bránil do dvaačtyřicáté minuty. Kolář nejprve parádním zákrokem vytěsnil střelu Shejbala, už ovšem nestačil na ránu Michaela Hofmana z těsné blízkosti. Do vápna propadl centr zleva a královéhradecký forvard jej neomylně přesměroval do sítě – 1:0.

Východočeši mohli svůj náskok navýšit v úvodu druhého poločasu, ale Zec úspěšný zásah odmítl. Z hranice malého vápna napálil pouze břevno. Slavit mohl až Emil Halilovič, který dostal přihrávku do běhu a zakončil zkušeně. Bezmocného Koláře přeloboval – 2:0.

Slovan poté hrozil před brankou Vízka jen zřídka, soupeř si náskok bezpečně pohlídal odsoudil Chytrého svěřence k porážce.