FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 0:1
23.04.2017

Juniorka na domácí půdě na vítězství stále čeká, Hradci podlehla 0:1

Liberec - V neděli v 10:15 nastoupila juniorka proti Hradci Králové a ani tentokrát se jí na jaře nepodařilo na domácí půdě zvítězit. O výsledku rozhodla jediná branka, kterou obstaral v 10. minutě Jan Pázler.
25.kolo, neděle 23.4.2017, 10:15
0:1
(0:1)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Kolář – Isah, Chlumecký (C), Obročník, Šulc, Barac, Cedric Kouadio (80. Micovčák), Čuřík, Polák, Da Silva, Heppner (69. Kazda).
FC Hradec Králové: Lindr – Václavek (C), Zbudil, Brokeš, Střelec, Dostál, Bláha (90. Chocholatý), Pázler, Bederka, Plašil, Miker (83. Kollár).
Branky: 10. Pázler. Rozhodčí: Severýn - Pfeifer, Vinter. ŽK: 61. Isah (LIB), 68. Obročník (LIB), 73. Bláha (LIB) – 19. Brokeš (HKR), 46. Václavek (HKR), 76. Hynek (HKR).

Po vyrovnaném úvodu utkání se do rychlého vedení dostali hosté. Po pohledné akci přilétl do vápna vzduchem míč přímo na nohu Jana Pázlera a mladý útočník se zkušenostmi z A-týmu svou šanci proměnil pohotovou střelou ke vzdálenější tyči.

Slovan se nevzdal a především ve druhé části první půle si vytvořil sérii několika velkých šancí na vyrovnání. Po centru z pravé strany se ve vápně v pádu opřel do míče Da Silva, jeho pokus ale zastavila tyč! Hned vzápětí pálil tvrdě Jan Šulc, proti němu se však skvělým zákrokem prezentoval brankář Lindr.

Následně neproměnil ani svůj samostatný postup na brankáře Wesley Da Silva a do kabiny se tak šlo za stavu 1:0 pro hostující Hradec Králové.

Diváci si na stadionu i ve druhé půli rozhodně přišli na své. Jak čas postupoval, šancí pozvolna přibývalo. Po více než hodině hry se do prudkého centru položil hlavou znovu Da Silva, ani tentokrát ale skvěle chytajícího Lindra v královéhradecké brance nepřekonal.

Hned vzápětí se naopak podruhé prosadili hosté, pomezní rozhodčí si však všiml těsného ofsajdu a gól neuznal. Po závaru v brankovišti východočeského celku se pak v 78. minutě proti střele Šulce opět vyznamenal Lindr.

Ani přes velkou snahu svěřenců trenéra Pavla Čapka se jim už nepodařilo vývoj utkání srovnat a Hradci Králové tak nakonec podlehli 0:1.