FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 1:2
22.05.2016

Juniorka na závěr sezóny vyhrála! Dvěma brzkými góly porazila Bohemians

Kryštof Rossmann
Praha/Liberec - Svěřenci trenéra Pavla Čapka se se sezónou rozloučili vítězně, když pražské klokany porazili 2:1. O dvě trefy v úvodu duelu se postarali Šustek s Frimmelem.
33.kolo, neděle 22.5.2016, 11:00, hř. Ďolíček, P10
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
1:2
(0:2)
Bohemians Praha 1905: Došek – Žaloudek, Tokár, Rothe (K), Krivosheev, Kostka (65. Kubec), Šetina (81. Přibyl), Káš (20. Charvát), Habrun, Kalaš, Grohmann (46. Fotr)
FC Slovan Liberec: Konečný – Čuřík, Šustr, Káva (81. Chlumecký), Tvrzník – Bláha, Dydowicz, Barac, Pospíšil – Frimmel (K), Šustek (46. Hamada)
Branky: 74. Fotr – 2. Šustek, 16. Frimmel. Rozhodčí: Černý – Ratajová, Vitner. ŽK: 20. Krivosheev – 77. Čuřík, 81. Hamada.

Liberečané chtěli v posledním kole jednoznačně vyhrát. Výrazný krok k zisku tří bodů udělali hned na samotném začátku duelu. Petr Šustek si chytře naběhl do pokutového území, obdržel vynikající pas a následně s přehledem překonal Doška.

Netrvalo dlouho a Slovan vedl již o dvě branky! Po krásné kombinaci našeho celku zakončoval za bezmocného brankáře Pražanů Denis Frimmel. Pro šikovného útočníka to byl již osmý gól v posledních čtyřech střetnutích.

Ve 31. minutě o sobě dal vědět Dydowicz. S jeho zblokovanou ránou ale nakonec strážce svatyně zeleno-bílých příliš potíží neměl. Výborný výkon Slovanu mohl být podržel třetím přesným zásahem i o několik chvil později, nicméně po nešťastné teči jednoho z domácích obránců se balón odrazil pouze do tyče.

Po úvodním poločase však i přesto odcházeli do kabin jednoznačně šťastnější Liberečané. Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří si vytvořili převahu. V 63. minutě do velké šance uháněl Šětina, kterého nakonec připravil o příležitost až praporek pomezního sudího.

S blížícím se závěrem duelu už se klokani mohli radovat. Adam Fotr obdržel rychlou přihrávku za obranu, míč doběhl a střelou k bližší tyči překonal Konečného. V 85. minutě si navíc stejný hráč naběhl do pokutového území a stanul v obrovské šanci. Balón nicméně poslal pouze mimo tři tyče a Slovan si již následně své vedení dokázal uhlídat.

Náš celek se tak rozloučil se sezónou výhrou. V konečném součtu zřejmě obsadí vzhledem k dohrávaným střetnutím jedenáctou pozici s bilancí 9 - 9 - 14 a skóre 48:63.