FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 4:0
08.02.2017

Juniorka nestačila na Pardubice a prohrála 0:4

Liberec - Náročná zkouška čekala naši junuiorku ve středu od 11 hodin. Nastoupila proti druholigovým Pardubicím, na které nakonec nestačila. Po první půli byl výsledek těsný, po nevydařeném závěru však Slovan nakonec prohrál 0:4.
0.kolo, středa 8.2.2017, 10:30
FK Pardubice FK Pardubice
4:0
(1:0)
FK Pardubice: Šmíd – Přibyl, Piroch, Křapka, Pospíšil – Kayamba, Kudrna, Jeřábek, Řezníček, Shejbal – Petráň.
FC Slovan Liberec: Franc – Heppner, Šustr, Blažek, Dudek, Doležal, Barac, Chlumecký, Vujičič, Vučetič, Prokš (24. Kazda).
Náhradníci: Plechatý – Šustek, Baláž, Vrabec, Kazda.
Branky: 20. Kayamba, 51. Piroch, 87. Plechatý (vla.), 90. Huf.

Druholigové Pardubice byly v tomto zápase favoritem a tuto roli začaly naplňovat už v první půli. Ve 20. minutě se ke střele dostal Joel Kayamba a jeho pokus zapadl přesně pod břevno branky gólmana France. Prokše navíc jen o chvíli později musel na hřišti kvůli zranění nahradit Kazda.

Pardubice měly v první půli ještě několik dalších šancí. Aktivní Kayamba sám asi čtyřikrát ohrozil Francovu branku, znovu ale neuspěl. Po poločase tak naše juniorka prohrávala s Východočechy 0:1.

Hned po poločase však Slovan podruhé inkasoval. Jiří Piroch hlavičkoval po rohovém kopu, míč se odrazil zpět k němu a z dorážky již rozvlnil libereckou síť. Skóre zůstávalo i přes několik šancí dlouho stejné, v samotném závěru se však přeci jen ještě měnilo.

V 87. minutě došlo na nešťastnou situai, kdy si centr jednoho z domácích hráčů srazil do vlastní sítě náhradní brankář Plechatý, jenž odchytal druhý poločas. A v poslední minutě uzavřel skóre David Huf, který nadvakrát protlačil míč za čáru.

Juniorka tak nenavázala na letní výhru a tentokrát s Pardubicemi prohrála 0:4.