FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 1:3
03.12.2015

Juniorka nestačila v posledním podzimním kole na Teplice

Kryštof Rossmann
Frýdlant v Čechách - Zajímavé utkání měli možnost sledovat diváci, kteří zavítali na stadion ve Frýdlantu. Slovan nakonec, i přestože po první půli svítilo na světelné tabuli skóre 1:1, svému soupeři podlehl.
19.kolo, čtvrtek 3.12.2015, 13:00
1:3
(1:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Konečný – Šustr, Bláha, Pospíšil, Douglas, Knejzlík, Dydowicz, Bělíček (58. Barac), Frimmel (C), Čuřík, Krejčí (84. Vrabec).
FK Teplice: Skalák – M. Richter, Svoboda (77. Hynek), Martirosjan (46. Šup), M. Procházka, D. Richter, Bílek, Strada, Výborný (86. Djordevič), D. Procházka (82. Softič), Krátký (C).
Branky: 43. Dydowicz – 3. Krátký (pen.), 47. D. Richter, 49. D. Procházka. Rozhodčí: Hrubeš – Fišer, Melichar. ŽK: 18. Bláha, 62. Čuřík (oba LIB). Diváci: 80.

Slovan do utkání nevstoupil zrovna ideálně, již po třech minutách totiž poprvé inkasoval. Po jedné z prvních útočných akcí hostujícího celku se Teplice propracovali do brejku a obránci v modrých dresech museli zatáhnout za záchranou brzdu v podobě faulu. Nedovolený zákrok potrestal z nařízeného pokutového kopu Marek Krátký, který míč nasměroval z penaltové značky přesně mimo dosah Konečného - 1:0.

Teplice byly v úvodních minutách duelu i nadále aktivnější, ale do další brankové příležitosti se propracovat nedokázaly. To naopak Slovan ano a hned udeřil. Daniel Dydowicz napřáhl a tvrdým projektilem nedal Skalákovi šanci na úspěšný zásah, bylo vyrovnáno - 1:1.

Po přestávce však naše mužstvo inkasovalo tvrdý a nečekaný direkt. Tepličtí totiž během dvou minut dokázali skórovat hned dvakrát, čímž překlopili misky vah na jejich stranu a zřejmě i rozhodli zápas. Nejprve se prosadil Daniel Richter, který překonal Konečného z velké blízkosti - 1:2. A následně i Daniel Procházka, jenž naopak překvapil strážce svatyně modro-bílých - 1:3.

Liberečtí se pokoušeli ve zbylém čase vložit všechny síly do ofenzivy, což se jim částečně podařilo, když si vytvořili takřka obrovské množství šancí. Avšak hosté si již svůj náskok uhlídali. Naše mužstvo tedy přečká zimní přestávku na třinácté příčce tabulky s jednadvaceti vybojovanými body. Svěřenci trenéra Jakuba Pekaře zůstanou šestí.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): První poločas byl velmi vyrovnaný, a to i přestože jsme do něj vstoupili špatnou nohou a inkasovali jsme branku hned v úvodu. Poté jsme se snažili stav zvrátit, podařilo se nám skórovat a vypadalo to otevřeně. Klukům jsem o přestávce v kabině říkal, že nejdůležitějších bude prvních dvacet minut druhé půle a to se také potvrdilo. Dvakrát jsme inkasovali, následně to pro nás bylo již velmi těžké. Měli jsme obrovský počet šancí, trefili jsme tyčky i břevno. Jenom Denis Frimmel měl tři gólovky, bohužel jsme měli problém s efektivitou a branku jsme nevsítili, a soupeř tedy zřejmě zaslouženě vyhrál.

Líbila se mi dynamika, rychlost a práce s míčem Teplic. My jsme to v určitých pasážích dělali až moc složitě a komplikovaně, na to že hrálo na umělé trávě. Abych to zhodnotil, klíčová byla naše špatná efektivita. Vytvořili jsme si až moc šancí na gól, neproměnili jsme a naopak dostáváme velmi laciné branky. Počítal jsem s tím, že když hrajeme doma, rozloučíme se s podzimní částí sezóny výhrou. To se nám bohužel nepovedlo, čímž jsme prodloužili nepříznivou sérii, která nás provázela druhou polovinou podzimní části. Myslím, že nulový bodový zisk je velká škoda, protože soupeř nebyl o třídu lepší. Střetnutí bylo vyrovnané, rozhodly individuální chyby a vstupy do poločasů.