FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jihlava - FCSL 2:1
29.08.2013

Juniorka nestačila v předehrávce na Jihlavu a prohrála těsným rozdílem

Jihlava/Liberec - Naši junioři předehrávali ve čtvrtek po poledni utkání 22. kola Juniorské ligy, kdy zavítali na půdu jihlavské Vysočiny. Tam sice brzy prohrávali, do konce poločasu ale ještě dokázali zásluhou Pimpary vyrovnat. Deset minut před koncem ale liberecká defenziva chybovala a darovala Jihlavským všechny body za výsledek 2:1.
22.kolo, čtvrtek 29.8.2013, 13:00, Na Stoupách - Jihlava
FC Vysočina Jihlava FC Vysočina Jihlava
2:1
(1:1)
FC Vysočina Jihlava: Kotnour – Dvořáček, Pedro, Mikula (46. Kelbler), Levai - Fulnek, P. Demeter, Štancl, Marcin (65. Čáp) – Teplý (88. Haala), J. Kučera.
FC Slovan Liberec: Zoul – Pokorný, Beníšek, Kastelovič (74. Zítka), Pimpara, Dydowicz, Jánošík, Novotný (59. Ondráček), Bouška, Egert, Frimmel.
Branky: 6. Demeter, 80. Teplý – 34. Pimpara. ŽK: 2:0 (72. Demeter, 79. Teplý). Rozhodčí: Dobrovolný – Nádvorník, Reich.
Diváci: 70

Vstup do utkání našemu týmu příliš nevyšel a v Jihlavě brzy prohrával. Již po šesti odehraných minutách se po přesné střele z hranice šestnáctky prosadil domácí záložník Patrik Demeter, který otevřel skóre zápasu - 1:0. Liberecká juniorka mohla odpovědět ve 13. minutě, Frimmela ale v dobré pozici vychytal gólman Kotnour.

Další chvíle jihlavského strážce svatyně přišla ve 27. minutě. Gólem neskončila dorážka z bezprostřední blízkosti Dydowicze a uspět následně nedokázal ani Novotný. O sedm minut později už se ale přeci jen svěřenci trenéra Vavrušky dočkali. Po závaru před brankou Vysočiny se hlavou prosadil Jiří Pimpara, který si připsal premiérovou branku v juniorském dresu Slovanu - 1:1.

Na první větší šanci po změně stran si hrstka fanoušků musela počkat do 57. minuty. Po libereckém faulu zahrávala Jihlava standardní situaci. Její exekuce se ujal Teplý, který nezamířil vůbec zle. Ještě lepším zákrokem se však prezentoval Zoul a druhou branku za svá záda nepustil.

O dvanáct minut později byli domácí mladíci k druhému přesnému zásahu ještě blíž. Fulnekův přímý volný kop se ale z pomocí libereckého gólmana zastavila až na břevně. Deset minut před koncem utkání ale naše defenziva trestuhodně chybovala a nabídla Jihlavským rozhodující branku. Špatné rozehrávky využil Jakub Teplý, který postupoval sám vstříc brankáři a svůj samostatný únik uklidil přesně k tyči - 2:1.