FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 4:2
06.11.2017

Juniorka nezvládla dramatický duel se Slavií, prohrála 2:4

Praha - Juniorka na hřiště Slavie prohrávala v 66. minutě už o dvě branky, v rozmezí tří minut ale srovnala. Přesto se svěřenci trenéra Holeňáka vracejí bez bodu, sešívaní si totiž v závěru stihli vzít vedení zpět.
14.kolo, pondělí 6.11.2017, 11:00
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
4:2
(1:0)
SK Slavia Praha: Otáhal – Drozda, Schnürer (90. Skarda), Stropek, Nabijev, Vejvar, M. Lauricella (76. Stehno), Badocha (88. A. Lauricella), Havrda (80. Kovařík), Bjeloš, Bucha (K).
FC Slovan Liberec: Hladký - Ulbrich (70. Petr), Blažek (K), Malinský, Písačka, Baláž, Heppner, Kazda, Dvořák, Michalec, Gembický.
Branky: 36. Lauricella, 66. Badocha, 72. a 86. Nabijev - 67. Gembický, 70. Blažek. Rozhodčí: Ginzel - Ratajová, Pečenka. ŽK: 24. Nabijev, 31. Bjeloš, 49. Badocha - 29. Blažek, 86. Dvořák.

Slovan vstoupil do utkání aktivně a v první desetiminutovce několikrát prověřil pozornost domácího brankáře, Otáhal si však se všemi pokusy poradil. Tlak naší juniorky pokračoval v průběhu první půlhodiny a krátce po ní dokonce Ulbrich dostal míč až do branky, nicméně vzhledem k těsnému ofsajdu nemohl být gól uznán.

A Slavia trestala. Na polovině Slovanu vybojovala míč a rychle se přesunula k brankovišti. Marco Lauricella se dostal do těžké pozice a zhruba z 25 metrů vypálil, jeho pokus tečoval jeden z obránců a míč se lehkým obloučkem snezl za zcela bezmocného Václava Hladkého.

Své vedení mohli po změně stran Pražané zvýšit, nicméně Nabijev z prostoru penaltového puntíku minul. Slovan se snažil vyrovnat, Slavia však namísto toho po standardní situaci odskočila už na rozdíl dvou branek. Po dlouhém nákopu ze standardní situace přistál míč přímo na hlavě nehlídaného Ondřeje Badochy a ten zblízka nezaváhal.

Tým trenéra Holeňáka se ale nevzdal. Jen o dvě minuty později pronikl Dominik Gembický po levé straně do vápna a skrz blok hráčů poslal střelu k bližší tyči, na kterou Otáhal nedosáhl. A brz bylo dokonce srovnáno. Po nákopu za obranu se ve vápně k míči prodral Jan Blažek a okamžitě ho poslal k levé tyčce.

Slavia si však vedení rychle vzala zpět. Za další dvě minuty zapomněla defenziva na Farida Nabijeva a ten z hranice velkého vápna propálil Hladkého. Slovan už zareagovat nedokázal, naopak po rychlém protiútoku ještě v závěru Farid Nabijev po přhrávce napříč vápnem uzavřel na konečných 2:4. Juniorka se tak z hlavního města vrací bez bodu.