FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 1:5
13.07.2016

Juniorka odehrála s Varnsdorfem vyrovnaný poločas, po změně stran však odpadla

Heřmanice - Už potřetí v rámci přípravy narazila naše juniorka na druholigový tým. Tentokrát změřila síly s Varnsdorfem a v prvním poločase byla tomuto celku vyrovnaným soupeřem. Po přestávce už ale stříleli pouze hráči Varnsdorfu, kteří nakonec vyhráli 5:1.
0.kolo, středa 13.7.2016, 16:00
1:5
(0:1)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Franc - Šustek (80. Resl), Šustr (80. Kratochvíl), Pospíšil, Heppner - Prokš - Micovčák (75. Bína), Machuča, Kazda (61. Michal), Barac - Dudek.
Branka Slovanu: Heppner.

Do utkání vstoupila naše juniorka solidně. Vycházela ze zabezpečené obrany a soupeře z druhé ligy dlouho do žádné větší šance nepouštěla. Varnsdorf hrozil ze standardních situací, ale defenziva Slovanu dokázala vždy zareagovat a nebezpečí odvrátit. A náš tým se dokonce dostal do vedení. Erik Micovčák poslal z pravé strany před branku dobrý centr a Petr Heppner otevřel skóre.

V podobném duchu následoval také zbytek první půle. Slovanu se dařilo reagovat na akce soupeře a už se pomalu zdálo, že si do kabiny odnese vedení 1:0. V závěru však po nedorozumění Šustra s brankářem Francem následovala zbytečná ztráta a Varnsdorf dokázal vyrovnat. Stav byl tedy vyrovnaný 1:1.

Zato vstup do druhé půle naší juniorce vůbec nevyšel. Soupeř obměnil sestavu a čerstvé síly na hřišti dělali svěřencům trenéra Čapka problémy. Během úvodních deseti minut hry dokázal Varnsdorf třikrát skórovat a i zásluhou hattricku Denise Frimmela, který je právě ve Varnsdorfu na zkoušce, bylo o výsledku v podstatě rozhodnuto.

Juniorka po rychlých brankách odpadla a soupeř tak na hřišti dominoval. Slovan po změně stran vypálil na branku Varnsdorfu pouze jednou, naopak hosté přidali ještě jednu branku a nakonec dokázali zvítězit 5:1. V dalším přípravném duelu se naše juniorka střetne v sobotu 16. července s Turnovem.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Byl to z mého pohledu podobný zápas, jaký jsme odehráli s Ústím. V první půli jsme stíhali, přesouvali jsme se a do větších šancí jsme je nepouštěli. První půle zkrátka zvládáme, ale druhé poločasy už jsou na nějakou analýzu. Dostáváme dost branek v krátkém časovém úseku, musíme se na to zaměřit. Výsledek mě trochu mrzí. Na druhou stranu, prostor dostala i řada mladých kluků, což jim jistě pomůže. Ze střídačky šli do hry hráči, kteří jsou kromě Resla dokonce ze sedmnáctky. Tři góly nám dal Denis Frimmel, u kterého se na soustředění v Heřmanicích má rozhodnout, jestli si ho nechají na hostování. Zdá se, že jsme mu tím v podstatě malinko pomohli. (úsměv) Předvedl se také Karel Knejzlík. Ten vyšel z naší juniorky a v první půli se k ničemu nedostal, ale ve druhé přihrál asi na tři góly a jeden sám dal.