FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 3:0
16.08.2015

Juniorka ovládla duel s Duklou, vyhrála 3:0 a zůstává neporažena

Kryštof Rossmann
Liberec - Diváci, kteří dorazili na utkání čtvrtého kola Juniorské ligy, rozhodně nelitovali, viděli velké množství šancí i jasnou převahu domácího celku, která vyústila v tři branky.
4.kolo, neděle 16.8.2015, 13:00, MS Liberec - Jeronýmova
3:0
(1:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Konečný – Šustr, Chlumecký, Bláha, Cal Farias Bartolo, Machuča (69. Ndiaye), Knejzlík (61. Tabeira), Kaiser (68. Krejčí), Dydowicz, Henzl (79. Bělíček), Bong Won Che (53. Čuřík).
FK Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Slicho (35. Kozel), Bohánek, Bezdička (63. Gajecký), Beneš, Farkaš, Jakab (35. Bezpalec), Mejdr, Vokoun (63. Troníček), Hajdarevič (46. Petrák).
Branky: 31. Knejzlík, 62. Machuča, 80. Krejčí. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Pilný.

Vše začalo obrovským tlakem modro-bílých, již po patnácti minutách hry se během krátké chvíle propracoval do gólové šance Machuča i Kaiser, Vávra ale obě střely stihl vyrazit včas.

O několik chvil později se ve velké příležitosti ocitli i hosté, liberecká obrana po nepřesně přihrávce vybídla ke skórování Vokouna, Konečný ale bleskurychle zmenšil hostujícímu útočníkovi střelecký úhel a stihl míč vytěsnit mimo nebezpečný prostor. Ve 31. minutě se poprvé měnilo skóre, Karel Knejzlík překonal obranu Dukly a následně nedal strážci svatyně fotbalistů oblékajících žluté dresy dělovkou k tyči sebemenší šanci zakročit - 1:0.

Od této chvíle již kontrolovali tempo hry s přehledem Liberečtí. Těsně před přestávkou se Dydowicz postavil k trestnému kopu, který krásnou technickou střelou nasměroval do tyče, neproměněná šance ale naše mužstvo mrzet nemusela, druhý poločas začal přesně tak, jak skončil. Balón na kopačkách udržovali modro-bílí a zahlcovali Vávru nepřeberným množstvím střeleckých pokusů.

Nebezpečný byl opět projektil Daniela Dydowicze, ten však orazítkoval pouze břevno. O pár dalších chvil později se už ale skóre znovu měnilo. Bartolo obešel tři protihráče a přesným pasem našel Kaisera, jehož střílený centr nedokázal Vávra udržet, dobíhající Ondřej Machuča již neměl sebemenší problém balón dopravit za brankovou čáru - 2:0.

V době, kdy hosté zužitkovali všechny střídaní, přišla další rána. Gajecký totiž po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku a do hry se již nevrátil, Dukla posledních dvacet minut musela dohrávat v deseti. Oslabení Pražané již nemohli tlaku Liberce vzdorovat a inkasovali další branku. Nejprve sice Martin Krejčí nasměroval svoji ránu pouze do břevna, o tři minuty později si ale spravil náladu, když po pěkné souhře s Ndiayem a Dydowiczem překonal hostujícího brankáře.

V závěru mohl přidat čtvrtý gól Moustapha Ndiaye, nicméně svůj únik přízemní střelou nezužitkoval, Vávra byl totiž na toto zakončení připraven, i tak ale mohl být trenér Pavel Čapek spokojený, jeho mužstvo svého soupeře po celé utkání přehrávalo, a zaslouženě tak vybojovalo tři body.