FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:1
23.09.2013

Juniorka porazila těsným rozdílem Bohemians, tři body zařídil jediným gólem Dydowicz

Praha/Liberec - V rámci 12. kola Juniorské ligy se náš tým představil na půdě pražských Bohemians. Utkání bohaté na šance nakonec nabídlo pouze jedinou gólovou trefu. Jejím autorem byl liberecký záložník Dydowicz, který tak rozhodl o třech bodech pro Slovan.
12.kolo, pondělí 23.9.2013, 13:00
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:1
(0:1)
Bohemians Praha 1905: Havránek (46. Dočekal) – Malina (57. Trýzna), Žaloudek (46. Kraus), Košata, Cseh, Krch, Nerad, Jeremenko, Ndiaye, Hubínek, Havel (69. Barták).
FC Slovan Liberec: Kolář – Novotný, Soungole, Lukes, Beníšek - Bouška (66. Pimpara), Dydowicz - Kaiser (46. Ondráček), Frimmel (10. Datkovič), Jánošík - Káva.
Branky: 38. Dydowicz. ŽK: 1:1 (16. Cseh - 78. Soungole). Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Hanáková.

Lepší vstup do utkání prokázali domácí Bohemians, kteří se v úvodu dostali do dvou zajímavých příležitostí. Jenže ani v 6. minutě Havel a po něm i ve 12. minutě Žaloudek nedokázali brankáře Koláře překonat.

Náš tým zahrozil po dvaceti minutách hry, kdy se do balonu parádně opřel střílející Bouška. Jeho rána už mířila někam do horního rohu Havránkovy branky, který ale na poslední chvíli střelu vyrazil na rohový kop. Svěřenci trenéra Vavrušky se poprvé dočkali ve 38 minutě. Jánošík našel přesnou přihrávkou volného Daniela Dydowicze, který se v pokutovém území uvolnil a přesnou ranou k tyči poslal Slovan do vedení - 0:1.

Radost libereckých mladíku mohl pokazit hned vzápětí Nerad, s jeho pokusem si ale pohotově poradil Kolář a protože se minutu před koncem poločasu neujala ani hlavička Krcha odcházela naše juniorka do šaten s jednogólovým vedením.

Po změně stran se dlouho hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Až po hodině hry opět zahrozili Pražané. Ndiaye využil chyby Lukese a z ničeho nic se zjevil před libereckou brankou, která ale odolala po další dobrém zákroku našeho brankáře.

Zřejmě za největší šanci na vyrovnání se dá považovat zakončení Bartáka patnáct minut před koncem, který ale orazítkoval pouze břevno. Definitivní tříbodovou pojistku mohl v 85. minutě zařídit liberecký Ondráček. Ten ale z bezprostřední blízkosti branku přestřelil. Mladíci si už poté závěr utkání pohlídali a na své konto si připsali již páté nejtěsnější vítězství.