FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 1:1
09.08.2015

Juniorka přišla o výhru v nastavení, potřetí v řadě tak remizovala

Teplice - Dlouho to vypadalo, že si svěřenci Pavla Čapka konečně dokráčejí v zápase na půdě Teplic pro první výhru v sezoně. O tu ovšem v nastaveném čase druhé půle přišli a nakonec se se soupeřem rozešli smírně. Přestože tak naše juniorka zůstává neporažena, po třech remízách má aktuálně na kontě tři body.
3.kolo, neděle 9.8.2015, 10:30
FK Teplice FK Teplice
1:1
(0:1)
FK Teplice: Lipš – Svoboda, Procházka, Česlák, Chukwuma, Bílek, Kodeš, Strada, Novotný, Procházka.
FC Slovan Liberec: Konečný – Soungole, Chlumecký, Bláha, Machuča (56. Kaiser), Šustr, Knejzlík (62. Krejčí), Bong, Frimmel (75. Tabeira), Čuřík (34. Henzl), Luckassen (46. Dydowicz).
Branky: 90+1. Procházka - 38. Frimmel (pen.). ŽK: 37. Kodeš, 68. Svoboda – 15. Čuřík, 43. Luckassen. Rozhodčí: Ardeleanu - Melichar, Myška.

V úvodu utkání byli mírně aktivnější domácí, kteří byli častěji k vidění s balonem na kopačkách. Několikrát mohli také zahrozit z rohového kopu, brankář Konečný však nemusel vážněji zasahovat. První půlhodina se tak hrála takřka bez větších šancí. Slovan však dokázal i tak z minima vytěžit gól.

Ve 37. minutě si totiž do vápna seběhl Kevin Luckassen a Kodešovi nezbylo, než ho faulovat. Nejlepší střelec naší juniorky v uplynulých dvou ročnících Denis Frimmel pokutovým kopem nepohrdl a přesnou ranou zajistil svému týmu vedení. Domácí chtěli ještě před přestávkou srovnat, na brankáře Konečného však žádným z pokusů nevyzráli a po poločase tak náš tým držel těsné vedení.

Druhá pětačtyřicetiminutovka přinesla prakticky stejný obraz hry, jaký jsme viděli v té první. Tepličtí měli stále drobnou převahu, kterou se jim ale stále nedařilo přetavit v gól nebo alespoň vyloženou šanci. Jak navíc postupoval čas, brzdila žlutomodré narůstající nepřesnost v rozehrávce a k balonu se tak čím dál tím častěji dostávali naši hráči, kteří se snažili najít recept na domácí obranu kombinační hrou.

V závěru už se pomalu začínalo zdát, že se zápas bez větších šancí také dohraje, naši hráči totiž drželi balon na kopačkách. Blízko branky byl Chukwuma, který ale dobrou ranou napálil pouze břevno. V nastaveném čase však přeci jen přišlo překvapivé vyrovnání. Daniel Procházka nakopával ze vzdálenosti zhruba 40 metrů od branky dlouhý míč na spoluhráče, k překvapení všech však balon nakonec skončil v síti.

A mohlo být ještě hůř! Procházka totiž o dvě minuty později skóroval znovu, ale tentokrát mu branka pro ofsajd nebyla uznána. Ze hřiště severočeského rivala si tak naši hráči odvážejí remízu 1:1 a také potřetí během probíhající sezony berou z utkání pouze bod.