FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 2:0
28.04.2014

Juniorka rozhodla proti Spartě po přestávce a upevnila si čtvrté místo

Liberec - Pondělní odpoledne patřilo na Městském stadionu tradičně juniorům, kteří v rámci 34. kola přivítali pražskou Spartu. Náš tým mohl jít do vedení již v prvním poločase, dvě velké šance ale neproměnil. Po změně stran už se v modrém dresu prosadili Dydowicz a Bouška, kteří rozhodli o definitivní podobě výsledku.
34.kolo, pondělí 28.4.2014, 13:00, MěS, Jeronýmova
2:0
(0:0)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Kolář - Novotný, Egert, Vojtěšek, Bělíček - Bouška (87. Kaiser), Soungole (77. Ondráček) - Frimmel, Dydowicz, Krejčí (46. Drobílek) - Ambrož (80. Lanfranchi).
AC Sparta Praha: Nguyen - Machač, Bederka, Matějka, Vondra - Pešek (82. Kitanovič), Breda, Čavoš, Moravec - Miskovič (18. Skopec, 67. Hájek), Nečas.
Branky: 53. Dydowicz, 64. Bouška. ŽK: 2:1 (25. Soungole, 29. Egert - 7. Pešek). Rozhodčí: Orel – Arnošt, Martínek.
Diváci: 80

V úvodních minutách se oba celky spíše oťukávaly a hra se odehrávala převážně na středu hřiště. Do první vážnější šance se dostala v patnácté minutě liberecká juniorka, to když nebezpečně pálil Krejčí a gólman Sparty se štěstím nadvakrát jeho střelu zneškodnil.

O sedm minut později si domácí připravili další gólovku. Defenziva Pražanů pozapomněla na Ambrože, který ale z dobré pozice branku pouze přestřelil. Letenští o sobě dali vědět až ke konci prvního poločasu. Nečas však hlavičkoval ve třicáté šesté minutě nad a oba týmy tak odcházely do šaten za bezbrankového stavu.

Lepší vstup do druhého dějství měli Liberečtí, kteří osm minut po změně stran také poprvé udeřili. Po nepřehledné situaci před brankou Sparty se odražený balon dostal na hranici vápna, kde stál Daniel Dydowicz a přízemní ranou rozvlnil síť za Nguyenem - 1:0.

Vedení Slovanu ale nemuselo trvat dlouho. V padesáté osmé minutě měl vyrovnávací branku na kopačce Nečas, který ale před odkrytou brankou zaváhal a trefil pouze břevno Kolářovy branky. A když hosté svoji šanci nevyužili, přišel trest v podobě inkasovaného gólu. Lukáš Bouška dostal ideální balon za obranu, po které úspěšně přehodil vybíhajícího brankáře - 2:0.

Rychlá odpověď mohla přijít hned záhy, jenže Nečas si znovu nepřišel na výborně chytající Koláře, který v šedesáté šesté minutě znovu vychytal hostujícího útočníka. A protože si Sparta vylámala zuby i jedenáct minut před koncem, kdy nedokázala balon dotlačil do sítě ani z malého vápna, bylo o třech bodech pro libereckou juniorku jasno.