FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 1:1
25.09.2015

Juniorka v pátečním odpoledni remizovala s Jihlavou

Kryštof Rossmann
Liberec - Dvě branky padly v utkání Liberce a Jihlavy. Nejprve se podařilo hostům překonat Hrošša zásluhou přesné hlavičky Opluštila, patnáct minut před koncem vyrovnal Frimmel dorážkou po pokutovém kopu. Oba týmy si tak odnesly z divácky atraktivního střetnutí bod.
10.kolo, pátek 25.9.2015, 13:00, Stadion U Nisy
1:1
(0:1)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Hroššo – Šustr, Bělíček (72. Knejzlík), Henzl, Chlumecký – Bláha, Machuča, Tabeira, Dydowicz (60. Cal Bartolo), Kaiser (46. Krejčí) – Frimmel (K)
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Fiala (88. Maruš), Hron (K), Rychetník, Klusák, Kriegsmann– Šerý (77. Mlakič), Opluštil (64. Zábrodský), Štěpánek – Klíma, Marcin (46. Spirkoski)
Branky: 76. Frimmel – 26. Opluštil. Rozhodčí: Kožář – Pilný, Pospíšil. ŽK: 56. Šustr (LIB), 70. Chlumecký (LIB), 78. Machuča (LIB) – 89. Rychetník (JIH).

Duel začal mnohem lépe pro jihlavskou Vysočinu, která udeřila jako první. V šestadvacáté minutě zužitkoval pohledný centr z pravé strany Marek Opluštil, když míč hlavou nasměroval přesně do protipohybu Hrošša – 0:1. Za několik okamžiků mohlo být pro Slovan ještě hůř. Klíma totiž obešel dva obránce a vystřelil přesně do horních pater brány. Strážce liberecké svatyně byl ale rezolutně proti a prudkou ránu vyrazil mimo nebezpečné území.

Těsně před koncem první půle se ještě stihl ukázat v dobrém světle Chlumecký, jenž čistě v důležitém souboji uvnitř pokutového území odstavil od míče hostujícího útočníka a následně přesně rozehrál.

Druhých pětačtyřicet minut přineslo velký tlak Liberce. Nejdříve se Machuča snažil přelobovat hostující obranu, čímž by vyslal do gólové pozice Frimmela, nicméně Vejmola stihl vyběhnout včas a příležitost eliminovat. Poté šikovně pálil Bartolo, ten ale pro změnu zařízení těsně minul.

Naše mužstvo se přeci jen dočkalo v 76. minutě. Po faulu v pokutovém území byl bez většího rozmýšlení odpískán pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Denis Frimmel. Jeho první ránu sice ještě hostující gólman vystihl, avšak na dorážku byl již krátký – 1:1.

V samotném závěru duelu znovu zahrozili Jihlavští. Mlakičova tečována rána z trestného kopu totiž prolétla jen těsně vedle levé tyče zařízení domácích, stejný osud potkal i o pár chvil později hlavičku Fialy.

Z následného protiútoku mohl udeřit Frimmel, který se po pěkném centru dostal ke střele z velké blízkosti, ale míč namířil pouze do tyče, a skóre tedy zůstalo nerozhodné, což znamená, že si oba celky odnesly ze souboje bod. Další ligový zápas odehraje naše juniorka příští neděli v Brně.