FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dynamo Drážďany 1:6
03.05.2016

Juniorka v rámci posledního kola Future league nestačila na Drážďany

Kryštof Rossmann
Liberec - Future league je u svého konce. Svěřenci trenéra Pavla Čapka se v rámci posledního kola střetli s německými Drážďany, kterým v konečném součtu podlehli 1:6.
10.kolo, úterý 3.5.2016, 13:00
1:6
(1:3)
Dynamo DrážďanyDynamo Drážďany
FC Slovan Liberec: Hladký - Tvrzník, Karišik, Pospíšil, Chlumecký - Obročník (60. Krejčí), Bláha - Barac, Cal, Micovčák (60. Krejčíř) - Pulkrab (60. Frimmel)
Branky: Pulkrab.

Juniorce se minulý týden ve Future league podařilo přerušit nepříznivou sérii, když porazila Hallescher 2:0. Tentokrát ale na svého soupeře nestačila. Aktivní Drážďany dělaly svými rychlými protiútoky obraně našeho mužstva nemalé problémy a v konečném součtu se jim podařilo skórovat šestkrát.

Hosté se již během první půli dostali do dvougólového vedení. Následně Liberečané snížili, když po pohledné akci Barace vyzrál střelou z pokutového území na brankáře německého celku Matěj Pulkrab. Strážce svatyně Drážďan dokázal míč sice zachytit, nicméně až za brankovou čarou.

Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Dynamo ještě před přestávkou skórovalo a do druhých pětačtyřiceti minut tak vstupovalo s pohodlným náskokem. Hráčům ve žluto-černých kombinacích se navíc podařilo po dobrém výkonu do závěrečného hvizdu přesně zacílit ještě třikrát.

Utkání tedy nakonec vyznělo jednoznačně pro německý klub. Slovan ukončil letošní sezónu Future league s třemi výhrami a sedmi porážkami. Svěřence trenéra Pavla Čapka však čeká důležité střetnutí již v neděli, kdy se na západě Čech střetnou s plzeňskou Viktorií.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Byl to náš poslední zápas v rámci Future league. Minulý týden jsme se utkali s Halle, kde jsme po dobrém výkonu vyhráli 2:0, nicméně tentokrát jsme byli horším týmem. Byla to pro nás velká škola, soupeř hrál výtečně a během celého duelu vyjma jedné fáze na konci první půle diktoval tempo hry. Drážďany byly sebevědomější, techničtější a rychlejší, nicméně i přestože jsme tahali za kratší konec, duel nám pomůže do budoucna. Chyby si rozebereme a poučíme se z nich. Přesně tyto zápasy potřebujeme, abychom se mohli zlepšovat.