FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 0:1
29.07.2013

Juniorka vstoupila do nové sezóny úspěšně. První výhru vystřelil Kamerunec Douglas

Praha/Liberec - Juniorská liga je opět po letní přestávce zpátky. Náš tým v prvním kole zavítal na půdu pražské Dukly i s novým trenérem Davidem Vavruškou. Jeho svěřenci začali na Julisce dobře a hned v prvním poločase se díky přesné hlavičce Douglase dostali do vedení. V tom druhém už žádná branka nepadla a tak si náš tým připsal první body letošní sezóny.
1.kolo, pondělí 29.7.2013, 14:00, Juliska - Praha
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
0:1
(0:1)
FK Dukla Praha: Malý – Hrazdíra (46. Tetour), Preisler, Toman (76. Klár), Juroška, Brejcha, Milec, Fryčer, Bartůněk (69. Gajecký), Reiter, Svoboda.
FC Slovan Liberec: Kolář – Pimpara, Pokorný, Beníšek, Kmoníček (87. Kastelovič), Soungole, Káva (56. Lukes), Dydowicz (72. Vasilko), Douglas, Bouška, Frimmel (46. Novotný).
Branky: 17. Douglas. ŽK: 1:1 (49. Reiter - 89. Soungole). ČK: 1:0 (84. Reiter). Rozhodčí: Zadinová - Štěrba, Vnuk.
Diváci: 80

Naše juniorka zahájila novou sezóně na pražské Julisce, kde se střetla s domácí Duklou. Úvod patřil mladým nadějím Slovanu, které se hned v 10. minutě vypracovaly první větší příležitost. Po Kávově křižné střele ale zazvonila za gólmanem Malým pouze tyč.

O sedm minut později se už ale přeci jen naši hráči dočkali. Po rychlém přečíslení a přesném centru do šestnáctky skóroval hlavičkující Djika Douglas, který střelil vůbec první branku v dresu Slovanu. Ta byla také zároveň úplně první nového ročníku Juniorské ligy - 0:1. Dukla se po té sice snažila o rychlou odpověď, gól ale vstřelit nedokázala. Svěřenci trenéra Vavrušky tak odešli o poločase do kabin s jednobrankovým náskokem.

Pražené vstoupili podle předpokladů do druhé pětačtyřicetiminutovky aktivněji a snažili se o vyrovnávací branku. Jenže ani Toman a po něm i Tetour nedokázali našeho gólmana pokořit. Dvacet minut před koncem tak vedla juniorka Slovanu stále o jediný gól. Definitivní razítko pod tříbodový zisk mohl udělal v 79. minutě střílející Soungole. Domácí gólman Malý byl ale na svém místě včas a balon vyrazil. Jeden z dorážejících libereckých hráčů po té přestřelil.

Juniorka už si závěr utkání pohlídala a nikam se bezhlavě nehnala. Do karet nám nahrálo také vyloučení Reitera, který musel po druhé žluté šest minut před koncem předčasně do sprch. Junioři si tak připsali první tři body v novém ročníku, které budou chtít potvrdit již tento čtvrtek na Městském stadionu, kdy hostí jihlavskou Vysočinu.