FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 2:2
06.11.2012

Juniorka znovu ztratila vedení a s Teplicemi se o body pouze rozdělila

V dohrávce 15. Kola Juniorské ligy se pod Ještědem střetly dva vyrovnané týmy a jinak tomu nebylo ani na hřišti. Hosté z Teplic sice začali lépe, když se z penalty prosadil Kodeš, ale vedení nevydrželo Teplickým dlouho, protože za domácí se šest minut poté trefil Dydowicz. Ani druhý poločas neměl vítěze. Na domácí trefu Kmoníčka totiž dokázal odpovědět pět minut před koncem Česlák, který rozhodl o tom, že si oba soupeři body rozdělí.
15.kolo, úterý 6.11.2012, 13:00, Městský stadion
2:2
(1:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Karamatič, Isaac, Beníšek - Soběslav, Daniel - Drobílek (70. Vasilko), Dydowicz (89. Leibl), Jánošík (81. Šulc) - Kmoníček (86. Lukes).
FK Teplice: Lipš - Polák (75. Gabčo), Filip, Bubeníček, Kodeš, Česlák, Shkreta (46. Urma), Šalda, Kulhánek (46. Strada), Vošmik (64. Soukup), Hošek (59. Karel).
Branky: 37. Dydowicz, 50. Kmoníček - 31. Kodeš (pen.), 85. Česlák. Žk: Karamatič - Shkreta. Rozhodčí: Zadinová - Ratajová, Simmerová.
Diváci: 80

Úvod utkání moc fotbalové krásy nenabídl a oba soupeři se na hřišti spíše oťukávali. Na první vážnější příležitost jsme tak čekali do patnácté minuty prvního poločasu. Liberecký Dydowicz se šikovně protáhl před brankáře Lipše, ale ani nadvakrát ho překonat nedokázal. Na druhé straně podklouzl domácí stoper Isaac a nabídl šanci teplickému Kodešovi. Ten si ale balon až příliš předkopl a do zakončení se nedostal.

Prvního přesného zásahu jsme se dočkali až ve třicáté první minutě. Karamatič fauloval unikajícího Kodeše uvnitř šestnáctky a hlavní rozhodčí Zadinová ukázala nekompromisně na značku pokutového kopu. Míč si na penaltový puntík postavil sám faulovaný Karel Kodeš a v poklidu skóroval – 0:1.

Nerozhodný výsledek však nevydržel dlouho. K odraženému balonu se dostal domácí Daniel Dydowicz a z úctyhodné vzdálenosti vypálil. Pěkná přízemní rána zapadla přesně k levé tyči teplické branky. Lipš se natahoval marně – 1:1.

Pět minut před koncem první pětačtyřicetiminutovky mohlo být v libereckém táboře ještě veseleji. Hráči v modrých dresech předvedli pohlednou přímočarou akci po levé straně hřiště a následně odcentrovali. Ve vápně se balon snesl přesně na hlavu Kmoníčka, který však mířil pouze do břevna. V první půli už toho fotbalisté více předvést nestihli a tak se odcházelo do kabin za nerozhodnutého stavu.

Druhý poločas začali lépe liberečtí mladíci a hned v padesáté minutě se ujali vedení. Přihrávka z pravé strany doputovala až na volného Filipa Kmoníčka, který z penaltového prostoru vystřelil. Míč na své cestě za Lipšova záda orazítkoval nejdříve obě tyče a až poté zamířil do sítě – 2:1.

Už to vypadalo, že si domácí juniorka připíše plný počet bodů a utkání dotáhne do vítězného konce. Jenže přišla osmdesátá pátá minuta a trestuhodná hrubka liberecké stoperská dvojice. Ta nechala mezi sebou proklouznout nabíhajícího Tomáše Česláka, který už neměl větší problém překonat libereckého gólmana Koláře – 2:2.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "První poločas byl z naší strany kvalitní. Vytvořili jsme si dobré šance ke skórování, ale využili pouze jedinou. Měli jsme vytěžit víc a utkání rozhodnout již v první půli. Druhý poločas jsme sice začali lépe, ale po brance na 2:1 jsme začali hrát pasivně a hra se vyrovnala. Nedokázala jsme si opět pohlídat závěr utkání a po velké hrubce v rozehrávce jsme inkasovali."