FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 0:1
28.08.2016

Konečně výhra! Slovan vybojoval v Příbrami první ligovou výhru v sezoně

Liberec - Po postupu do skupiny Evropské ligy měl náš tým před sebou před reprezentační přestávkou ještě jeden cíl. V pátém kole hodlal konečně přidat na své konto první ligovou výhru v sezoně. Domácí Příbram však také nutně potřebovala zabrat a rozhodně nehodlala darovat body lacino. O tom se Slovan přesvědčil také na hřišti.
5.kolo, neděle 28.8.2016, 17:00
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
0:1
(0:0)
FK Viagem Příbram: Hruška – Tregler, Chaluš, Jiránek, Ferrara (55. Laňka) – Pilík, Trapp, Rezek (C), Krameš (67. Mahmutovič), Divíšek – Peltier (76. Majtan).
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný (C) (65. Latka), Bartošák (74. Nitrianský) - Súkenník, Sýkora (86. Breite) - Bartl, Folprecht, Vůch - Baroš.
Branky: 52. Hovorka. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Fišer. ŽK: 45. Trapp, 63. Jiránek - 31. Vůch, 41. Súkenník, 55. Pokorný, 79. Baroš. Hráči utkání: Tregler - Hovorka.
Diváci: 2182

Ohrozit branku se jako první pokusili domácí. Pilíkův centr ovšem neškodně prolétl celým pokutovým územím a o chvíli později pálil Rezek z velké dálky mimo. Zahrozit zkusili také naši hráči, ale po dobré Barošově pobídce byl Bartl nachytán v ofsajdovém postavení a zajímavě se rodící akce nemohla pokračovat. Proti Pilíkově pokusu v 10. minutě už musel Dúbravka zasahovat, jeho úkol však nebyl nikterak složitý.

Obrovskou příležitost otevřít skóre měl ve 13. minutě Egon Vůch. Bartl načechral centr přímo na jeho kopačku, mladý záložník však z voleje těsně přestřelil branku. Na druhé straně to zkusil aktivní Peltier, ale na Martina Dúbravku si nepřišel. Trapp pro změnu po půlhodině hry branku těsně přestřelil.

S blížícím se závěrem první půle měl Slovan zajímavou příležitost, když zahrával přímý kop zpoza velkého vápna. Bartl sice přestřelil zeď, míč ale nakonec skončil mimo branku. Ani v samotném závěru poločasu nedokázali naši hráči zužitkovat standardní situaci z dobré pozice, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupili aktivně domácí a brzy pálil Trapp, nicméně libereckou branku opět přestřelil. Následně už se na druhé straně skóre měnilo. Po Vůchově pokusu se míč dostal k Davidu Hovorkovi, který se zblízka nemýlil a zařídil našemu týmu vedení.

Domácí Příbram se pokusila zareagovat, Pilíkův pokus v 57. minutě ale opět nemířil přesně. V další šanci David Hovorka dokázal na poslední chvíli připravit Peltiera o míč a zamezil tak příbramskému útočníkovi v zakončení. Slovan naopak zahrozil z přímého kopu, který ale neskončil v prostoru branky. Podobnou příležitost měl v 69. minutě Sýkora, který ale přestřelil.

Středočeši mohli srovnat krok o chvíli později, když došlo ke skrumáži v pokutovém území Slovanu. Ani jeden z domácích hráčů však nedokázal propálit obranný val a Martin Dúbravka nemusel zasahovat. Obrovskou šanci měl následně Peltier, který obešel i brankáře a pálil do prázdné branky, Latka se ale vrátil včas a vykopl míč z brankové čáry.

Závěrečná desetiminutovka příliš šancí nenabízela, hra byla často kouskována a tříbodový zisk se postupně blížil. V nastaveném čase sice přilétl do vápna Trappův přízemní centr, k zakončení se však nikdo z domácích nedostal. Ani závěrečný tlak už Příbrami nepomohl vyrovnat, náš tým tak ubránil těsný náskok a dočkal se první ligové výhry v nové sezoně.

Petr Rada (trenér Příbrami): "Jsem zklamaný, že jsme prohráli, protože z naší strany to bylo odpracované dobře. Měli jsme tam závary a střely, ale nedaří se vstřelit branku, což bychom už potřebovali. Rozhodla jedna situace. Liberec byl v určitých fázích zkušenější. Máme teď čtrnáct dní na práci a pak se musíme někde pokusit získat body. Nic jiného nám nezbývá. Musíme se snažit dostat do hráčů sebevědomí. I v trénincích je vidět, že je s koncovkou problém. Potřebujeme šťastný gól, který by nás nakopl. Je vidět, že si hráči v zakončení nevěří. Potřebujeme jim vrátit jistotu. Peltier, Majtán i Mahmutovič dříve branky dávali."

Jindřich Trpišovský (trenér Slovanu): "Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože po tom, co jsme obětovali začátek sezony pro postup do Evropské ligy, jsme se potřebovali chytit. Hra nebyla nic moc, chyběla nám kvalita. Bylo vidět, že pro oba týmy to je strašně důležité utkání. Z fotbalu bolely oči, ale uválčili jsme to na morál a jsme rádi, že jsme ten jeden gól dali a přežili šance domácích. Doufám, že se to teď srovná a budeme mít klid. Kdyby se nám tento týden nepovedl, tak bychom nebyli v Evropské lize a hráli bychom o záchranu. Byly to asi tři nejtěžší dny za mého působení v Liberci. Chci poděkovat hráčům, že neslavili postup a dokázali se připravit. Je vidět, že to mají v hlavě srovnané."