FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 1:0
08.08.2013

Liberecká juniorka udolala Pardubice těsným výsledkem

Tomáš Dolejš
L I B E R E C - Čtvrteční odpoledne znamenalo pro liberecké mladíky souboj s vrstevníky z Pardubic. V utkání byl Liberec aktivnějším týmem a vytvořil si více šancí ze hry, což dokázal zúročit Martin Janošík, jenž vstřelil jediný gól utkání. Slovan si tak připsal na konto tříbodovou odměnu.
4.kolo, čtvrtek 8.8.2013, 13:00
1:0
(0:0)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Zoul – Pokorný, Beníšek, Kmoníček, Hadaščok, Káva (89. Henzl), Dydowicz, Janošík (82. Vasilko), Bouška, Lukes, Frimmel (77. Novotný)
FK Pardubice: Čihař – Knotek, Růžička (46. Kopřiva), Strachota, Čáp (77. Křivka), Jelínek D. (72. Prokopec), Pleskot (46. Strouhal), Portyš, Hron, Fidler (46. Jelínek T.), Němeček
Branky: 51. Janošík. ŽK: 1:0 (37. Pokorný). Rozhodčí: Kocourek - Poživil, Rais. Diváci: 100

V začátku utkání byly Pardubice aktivnějším týmem. Po úvodním hvizdu se chopily míče a snažily se otevřít skóre brzy. První velká šance však přišla z libereckých kopaček v páté minutě, kdy nebezpečně vypálil Janošík, trefil se ale přímo do náruče hostujícího gólmana Čihaře. Po této šanci se hra na chvíli uklidnila a přesunula se na střed hřiště, kde končila útočná snaha obou týmů.

S postupem času se Slovan dostal do hry a už nenechával tolik prostoru s míčem pro své soky. Liberecká dvojice Dydowicz – Bouška se v šestnácté minutě dostali k brance, spolupráce jim ale nevyšla a míč skončil mimo hřiště. Na druhé straně Strachota vysunul Portyše do útoku, ale druhý jmenovaný si nepohlídal postavení a akci přerušil ofsajd.

Kolem poloviny prvního poločasu už většinu hry diktovali domácí. Aktivní Janošík využíval každou šanci ohrozit branku, což se mu povedlo po centru od Kávy, na míč ale čekala otevřená náruč gólmana Pardubic. Ten měl problém i s následným odkopem, když ho napadal Káva, a Čihař odkopl míč na poslední chvíli.

Ve třicáté sedmé minutě byla udělena jediná žlutá karta duelu, když Pokorný na půlící čáře nepěkně podrazil pardubického Němečka. Následná rozehrávka hostů mířila moc vysoko a k míči se opět dostal Liberec. Jeho hráči zkoušeli několikrát mířit na branku, ale akci přerušil ofsajd nebo nepřesné hlavičky.

Se začátkem druhého poločasu Pardubičtí využili hned tři střídání a do hry, stejně jako na začátku, vstoupili aktivněji. Vybojovali si i rohový kop, ale Strachota se nedokázal prosadit. Osudovou chybu udělali hosté v padesáté první minutě. Do vápna se dostal nikým nebráněný Martin Janošík a přesně mířenou střelou překonal gólmana hostů – 1:0.

Gól přinesl klid na libereckou lavičku a domácí hráči se snažili nedat Pardubicím šanci k vyrovnání. Velmi aktivně se projevoval hostující Tomáš Jelínek, který nejednou ohrozil libereckého brankáře Zoula. Tyto pokusy však společně s obranou gólman odvrátil. Na druhé straně před sedmdesátou minutou zahrával Slovan dva rohové kopy, ani jeden však skóre nenavýšil.

V závěrečné dvacetiminutovce se Východočeši snažili zvýšit aktivitu a gólově se prosadit, ale Liberec je k míči téměř nepustil. Naopak domácí Janošík mohl zvýšit, když v podobné situaci jako při prvním gólu vypálil. Tentokrát však Čihař do jeho střely lehl a odvrátil nebezpečí. To byla jedna z posledních velkých šancí zápasu, zbytek utkání se dohrával již v klidu a Severočeši si dokázali pohlídat vítězství.