FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Chemnitzer FC - FCSL 6:0
11.04.2017

Omlazená sestava na Chemnitz nestačila, Slovan ve Future Lize prohrál 0:6

Mittweida - V úterý čekal Slovan další duel v rámci mezinárodní Future Ligy. Vzhledem k nabitému programu vyrazil do německé Mittweidy dorostenecký výběr s několika hráči juniorky, tato sestava však nakonec silnému soupeři podlehla 0:6.
Future Liga, úterý 11.4.2017, 17:00, Mittweida
Chemnitzer FC Chemnitzer FC
6:0
(5:0)
FC Slovan Liberec: Plechatý - Sysel, Dvořák, Hanuš (46. Baláž), Resl (46. Khun) - Čuřík, Lehoczki (46. Drahoš), Prokš, Kazda - Prokopec (46. Gembický), Vébr (46. Syrovátka).
Branky: 3x Breitfelder, Baumgart, Koch a Mbende.

Do první půle vyrukoval celek z Chemnitzu ve velmi silné sestavě, do základní jedenáctky nasadil šestici hráčů z A-týmu a jejich kvalita byla znát. Slovan sice na své hře nedával znát žádný respekt a snažil se hrát ofenzivně, nicméně nakonec si sám hru komplikoval lacinými chybami.

V desáté minutě domácí celek poprvé překonal brankáře Plechatého a od té doby měl na hřišti převahu. Do konce první půle se nakonec Chemnitz prosadil ještě čtyřikrát, paradoxně však góly většinou nepramenily z herní převahy, jako spíše z chyb Slovanu v rozehrávce. O poločasové přestávce tak na tabuli svítilo hrozivé skóre 5:0.

Po poločase oba celky promíchaly sestavu a zejména domácí ji oproti té základní značně omladili, hra se tedy postupně vyrovnala. Její tempo poněkud opadlo a naši hráči se naopak vrátili do zápasu. Čím dál častěji se dostávali na dostřel branky Chemnitzu, prosadit se jim ovšem nedařilo.

Svěřence trenéra Noska musela mrzet především neproměněná šance, kdy jeden z útočníků postupoval zcela sám na brankáře, ani tato situace však gólem neskončila. Jediným střelcem druhé pětačtyřicetiminutovky se tak stal domácí Mbende. Slovan nakonec ve Future Lize i přes dobrý výkon ve druhé půli podlehl Chemnitzu 0:6.

Tomáš Nosek (FC Slovan Liberec): Pro naše mladé kluky je každá podobná konfrontace s takto kvalitními soupeři nesmírně cenná. Ukáže jim totiž, co jim chybí a v čem se ještě musí hodně zlepšovat. S německým fotbalem jsem obeznámen, trénoval jsem tu a kluky jsem tedy upozorňoval na vyšší tempo hry. Abychom proti takovému soupeři uspěli, museli bychom hrát bez chyb, ale to se nám bohužel nepodařilo. I tak to ovšem byla cenná lekce.