FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 1:1
29.01.2011

Příprava: FC Slovan Liberec vs. Dukla Praha 1:1 (0:0)

Fotbalisté Slovanu odehráli další přípravné utkání. V mrazivém počasí nastoupili proti pražské Dukle. Utkání se hrálo v Nymburku na umělém trávníku. Zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1.
přát., sobota 29.1.2011
1:1
(0:0)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: I. půle: Bičík - Martan, Holeňák, Zieris, Janů - Vojta, Štajner, Dočkal, Papoušek, Breznaník - Nezmar.

II. půle: Bičík - Zeman, Dejmek, Kelić, Vulin - Martan, Vlasko, Gebre Selassie, Fleišman - Vojta, Hadaščok.
Branky: 66. Vulin - 78. Pázler.

V prvním poločase měl víc ze hry Slovan. Dukla hrála hodně defenzivně, vyrážela ale k rychlým brejkům. A byla z nich nebezpečná.

První šanci zápasu měla Dukla, když ve 3. minutě po standardní situaci nebezpečně hlavičkoval Vrzal. Bičík vyrazil na roh. V dalších minutách se hrálo především mezi vápny. Slovan měl řevahu, dobře bránící Duklu ale nedokázal překvapit.

Ve 24. minutě předvedla Dukla dobrou kombinační akci, hlavou jí zakončil Svatonský, Bičík byl ale připraven. Ve 26. minutě kopal rohový kop Dočkal. Pro odražený míč si došel Papoušek a parádním volejem těsně minul branku. Ve 35. minutě střílel Breznaník, syn libereckého trenéra hájící branku Dukly byl ale připraven. Ve 39. minutě kopala Dukla roh, nebezpečný centr odvrátil v podstatě z brankové čáry Nezmar. V poslední minutě první půle Slovan Dukle v jejím vápně řádně zatopil, svěřenci bývalého libereckého asistenta Luboše Kozla se ale ubránili.

Do druhé půle poslal trenér Petr Rada zcela jinou sestavu. Ve 48. minutě napřáhl Dejmek, jeho vydařená rána těsně minula bránu i díky teči protihráče. V 51. minutě Vlasko krásně uvolnil Hadaščoka, v poslední chvíli ale našeho mladého útočníka odstavil stoper.

V 66. minutě kopal Vlasko přímý kop, jeho parádní centr přesně našel na zadní tyči rozeběhnutého Vulina, který otevřel skóre - 1:0.

Náš úvodní gól paradoxně odstartoval nápor Dukly. V 70. minutě zastavila krásnou Bergerovu střelu tyč, následnou doráýku skvěle vyrazil Bičík. V 75. střílel Vrána nad a o minutu později jeho spoluhráč Pázler zase vedle. Slovanu se v těchto minutách nedařilo podržet míč a zbytečně jsme se dostali pod tlak.

V 78. minutě utekl po pravé straně Hašek, jeho centr se trochu se štěstím dostal na zadní tyč, kde měl Pázler jednoduchou úlohu, z metru trefit prázdnou branku - 1:1.

Hned v 80. minutě to hořelo ve vápně Dukly, několikrát to vypadalo, že stačí jen míč uklidit do sítě, nestalo se. V 82. minutě hlavičkoval nebezpečně Kučera. Bičík byl ale fantastický. Utkání tak skončilo remízou 1:1.